שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

טבע תנסה להשיק גירסה חדשה של טריאנדה בעירוי מהיר

לקראת תום תקופת הפטנט מעוניינת טבע בפיתוח טכנולוגיה שתקל על החולים את דרכי השימוש בתרופה. במקביל השיקה החברה את הגירסה הגנרית ללובנוקס בארה"ב

ניר צליק 16:2517.02.15

טבע חתמה על הסכם עם איגל האמריקאית במסגרתו קיבלה רישיון לשימוש בטכנולוגיית העירוי המהיר של איגל בתרופת הטריאנדה. הפטנטים על תרופת הטריאנדה אמורים לפוג בספטמבר 2015 ובמאי 2016, כך שלמעשה, בדומה למה שטבע עשתה עם תרופת הקופקסון - העברת מטופלים למינון הניתן שלוש פעמים בשבוע במקום פעם ביום - כעת היא מנסה לעשות עם הטריאנדה. זאת באמצעות טכנולוגיית העברה טובה יותר שתקל על החולים הזקוקים לטיפול במחלה.  

על פי תנאי הסכם הרישיון הבלעדי, חברת Eagle תקבל תשלום מקדמה במזומן בסכום של 30 מיליון דולר, ותהיה זכאית לקבל עד 90 מיליון דולר נוספים בתשלומים לפי אבני דרך. בנוסף, טבע תעביר תמלוגים בגובה דו-ספרתי ל-Eagle על מכירות המוצר, בכפוף לקבלת האישור מה-FDA.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
75% 9% 16%

טריאנדה היא אחת מהתרופות המהותיות של טבע, המיועדת לטיפול בלימפומה ולוקמיה שמכירותיה בשנת 2014 עלו ב-8% ל-767 מיליון דולר. טבע תהיה אחראית לכל פעילות השיווק של המוצר בארה"ב כולל קידום והפצה. חברת Eagle תהיה אחראית להשגת כל האישורים הרגולטוריים, לניהול המחקרים הקליניים לאחר שלב האישור, אם יידרשו, ולאספקה ראשונית של התרופה לטבע.

 

Eagle הגישה בקשה לתרופה חדשה (NDA) למנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) עבור מוצר העירוי המהיר, תחת השם Bendamustine.  החברה ביקשה לקבל עדיפות בהליך בדיקת בקשת ה-NDA; המוצר המועמד קיבל התוויות של תרופת יתום ולכן ייתכן שיהיה זכאי לבלעדיות למשך שבע שנים מרגע קבלת האישור.

 

בקשת ה-NDA נתמכת על ידי נתונים מהניסויים הקליניים ש-Eagle השלימה לאחרונה, שהעלו כי ניתן לסיים את מתן העירוי המהיר של Bendamustine HCl תוך 10 דקות בתערובת בנפח קטן של 50 מ"ל, כאשר כיום זמן הטיפול ארוך פי 6-3 ונפח התרופה הוא 500 מ"ל. כך גם החולים יקבלו תועלת מהמוצר, על רקע קיצור משך הטיפול, וגם בתי החולים, שיוכלו באותו זמן לטפל במספר חולים רב יותר.

 

טבע טבע

 

גרסה גנרית ללובנוקס

במקביל, הודיעה טבע על השקת גירסה גנרית ללובנוקס בשבעה מינונים שונים בארה"ב. הזריקה משמשת כטיפול מונע לפקקת (תרומבוזה) בוורידים עמוקים (DVT) בקרב מטופלים העוברים ניתוח בחלל הבטן, ניתוח להחלפת ירך או ברך, או בקרב מטופלים עם מצבים רפואיים שמגבילים מאוד את יכולת הניידות במהלך החרפה של המחלה.

 

המכירות השנתיות של לובנוקס הגיעו לכ-1.8 מיליארד דולר בארה"ב, על פי נתוני IMS נכון לנובמבר 2014. טבע צפויה להנות ממכירות של 300-100 מיליון דולר בשנה מהתרופה על רקע העובדה שלתרופה יש כבר גרסאות גנריות.

 

את הבקשה הראשונה לשיווק המוצר הגישה טבע כבר לפני יותר מעשור, אלא שהיא ראתה את מתחרותיה מקבלות אישורי שיווק בעוד שה-FDA דחה את בקשתה לאורך השנים, בזמן שמומנטה וסאנדוז קיבלו את האישור ב-2010 ו-2011.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x