שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

איי.די.או של שרי אריסון פועלת להנפקת ענק של החברה הבת בפרנקפורט

למעשה, מדובר בהנפקה של החברה עצמה שכן Swallowbird היא חברה בת בבעלות מלאה של איי.די.או. הנהלת החברה לא הודיעה לפי איזה שווי היא מתכננת לבצע את ההנפקה אך ההערכות מדברות על מעל ל-2.2 מיליארד שקל

אורן פרוינד 13:1315.02.15

קבוצת איי.די.או, המרכזת את פעילות הנדל"ן של שיכון ובינוי מקבוצת אריסון בגרמניה, פועלת בימים אלו להנפקת החברה הבת שלה Swallowbird בבורסה הראשית של פרנקפורט גרמניה.

 

למעשה מדובר בהנפקה של איי.די.או עצמה שכן Swallowbird היא חברה בת בבעלות מלאה של אי.די.או המרכזת את כל הפעילות של החברה. שני הדברים היחידים שישנם באיי.די.או שלא כלולים בחברה הבת הם חוב של 715 מיליון שקל באג"ח ומזומנים בהיקף של 23 מיליון שקל ברמת הסולו (5.2 מיליון יורו).

 

השווי של איי.די.או בישראל, שעומד על 1.66 מיליארד שקל, כולל בתוכו את החוב והמזומנים שמוחזקים אצלה בקופה. אם מוסיפים את החוב ומנטרלים את המזומן שבקופה מקבלים שווי של 2.2 מיליארד שקל לחברה הבת Swallowbird.

 

פרנקפורט, גרמניה פרנקפורט, גרמניה צילום: בלומברג

 

הנהלת איי.די.או לא הודיעה לפי איזה שווי היא מתכננת לבצע את ההנפקה בפרנקפורט, אולם ציינה "שהשווי ישקף לה שווי המוערך במעל שווייה הנוכחי של החברה בבורסה בתל אביב". עוד ציינה ההנהלה כי "המהלך יתבצע בדרך של הקצאת מניות ו/או בדרך של הצעת מכר של מניות החברה הבת בתמורה לסך כולל שלא יפחת מ-350 מיליון יורו".

 

איי.די.או טרם החליטה כמה מתוך התמורה הזו תגיע לחברה האם בגין מכירה של מניות וכמה ייכנס לתוך החברה בגין הנפקה של מניות חדשות.

 

אחד המקורבים לחברה סיפר ל"כלכליסט" כי "המהלך עצמו נועד להביא את איי.די.או לשוק הטבעי שלה בגרמניה. לדבריו, שוק ההון הגרמני בקיא יותר בנכסים של איי.די.או שהם נדל"ן למגורים בגרמניה וידע לתמחר אותם טוב יותר. עוד אמר המקורב כי "השוק הישראלי לא יודע לעשות את ההבחנות בין שני סוגי הנכסים של נדלן למגורים ונדל"ן מניב". לדבריו, "חברות מקבילות שנסחרות בשוק הזה מקבלות פרמיה עודפת על שוק הנדל"ן למגורים ובפרט השוק של ברלין שבו פועלת איי.די.או".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x