$
שווקי חו"ל

"יעברו עוד כמה שנים עד שאפל תגיע לשווי שוק של טריליון דולר"

קרל אייקן אמר השבוע כי השווי האמיתי של ענקית הטכנולוגיה הוא 1.3 טריליון דולר - כמעט פי שניים מרמת השיא אליה הגיעה החברה; ואולם בוול סטריט יש כאלה המביעים הסתייגות מהקביעות של המשקיע

שירות כלכליסט 13:4613.02.15

המשקיע האקטיביסט קרל אייקן אמר השבוע כי השווי האמיתי של אפל הוא 1.3 טריליון דולר - אף שלפי מחיר המניה בניו יורק, השווי עומד על מעט יותר מ-700 מיליארד דולר. ואולם בוול סטריט חולקים על הערכה זו, וסבורים כי יעברו עוד כמהשנים טובות עד שאפל תגיע לשווי זה.

 

 

 

אייקן אמר כי מניית אפל - שרמה עלייה של 65% ב-12 החודשים האחרונים - שווה לפחות 216 דולר; לשם השוואה, מדד ה S&P 500 רשם תשואה של 15% בתקופה זו.

 

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"זה לא יהיה יוצא דופן אם החברה תגיע כעת לשווי שוק של טריליון דולר", אמר ל-CNBC מארק מולהולנד, מנהל פורטפוליו בקרם מתיו. ואולם הוא סבור כי יידרשו עוד שנתיים-שלוש לכך.

 

ואולם בתעשיית הטכנולוגיה, המזל יכול להתהפך; בשנות ה-90 עמדה אפל על סף קריסה ואילו לאחרונה הופנתה אליה האצבע המאשימה בדעיכתם של מותגי-העל בעבר, נוקיה ובלקברי. שמירה על מקום בצמרת היא לא עניין פשוט, ומבחינת אפל הוא תלוי ביכולתו של המנכ"ל טים קוק ולהמשיך ולהפיק זרם מוצרים מהפכניים כפי שעשה קודמו, המייסד האגדי, סטיב ג'ובס.

 

לאחר שאפל רמסה את תחזיות הרווח הרבעוני בינואר, הודות למכירות שיא של האייפון, העלו אנליסטים את מחירי היעד של מניות החברה ל-12 החודשים הקרובים. כעת מחיר היעד החציוני הוא 134 דולר למניה - 6% יותר ממחירה אתמול, אך הרבה פחות ממחיר היעד שאייקן קובע.

 

טים קוק טים קוק צילום: בלומברג

אייקן, אחד מ-10 בעלי המניות העיקריים של החברה, אמר בהודעה בטוויטר ביום רביעי כי המשקיעים לא מעריכים נכון את שוויה של אפל ושהוא מקווה שהדירקטוריון יגדיל את היקף הרכישה החוזרת של המניות.

 

 

 

"לאייפון עדיין יש שיניים, ואולם אפל צריכה להמשיך בחדשנות. עליה ליצור קטגוריות מוצרים נוספים", אומר טים גרשקי, סמנכ"ל השקעות בקרן סולאריס. הוא סבור שאף עם יבול מוצרים חדשים, השווי של אפל יעלה באופן מתון יותר מחברות S&P אחרות. "ייתכן ששעון האפל וכן שירות התשלומים 'אפל פיי' ידחפו את המניות לעליות נוספות, אך ייקח זמן עד שמוצרים אלו יתחילו להזרים רווחים רציניים לחברה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x