$
שווקי חו"ל

בנק UBS מזהיר: "התחזקות הפרנק תפעיל לחץ על הרווחיות שלנו"

הבנק השוויצרי התייחס להשפעות שעלולות להיות להחלטה הדרמטית של הבנק המרכזי במדינה לבטל את תקרת שער החליפין לפרנק. UBS דיווח על עלייה ברווח הנקי שלו ברבעון הרביעי שמייצגת את התקופה שלפני ההחלטה

שירות כלכליסט 11:5410.02.15

הבנק השוויצרי UBS דיווח על עלייה של 5% ברווח הנקי ברבעון הרביעי, על רקע הטבת מס משמעותית והפחתה בכסף שהוקצה לכיסוי בעיות משפטיות.

 

 

 

ב-UBS מסרו כי הרווח הנקי ברבעון הרביעי טיפס ל-963 מיליון פרנק שוויצרי (1.04 מיליארד דולר), מ-917 מיליון פרנק בתקופה המקבילה שנה קודם לכן. העלייה נזקפה בין השאר לזכות הטבת מס בגובה 493 מיליון פרנק שהוענקה לבנק. התוצאות עקפו את תחזיות האנליסטים, שציפו לרווח נקי של 792 מיליון פרנק.

 

הנתונים מייצגים את התקופה לפני ההחלטה המפתיעה של הבנק המרכזי בשוויץ מחודש שעבר לבטל את התקרה לפרנק. החלטה בעלת פוטנציאל לפגוע בתוצאות הפיננסיות של כל הבנקים השוויצרים, שמדווחים את ההוצאות בפרנקים, אך חלק ניכר מהרווחים שלהם מתקבלים במטבעות החלשים יחסית, היורו והדולר. ב-UBS התייחסו לנושא בעת הצגת התוצאות הפיננסיות והודו כי התחזקות הפרנק "תפעיל לחץ על הרווחיות שלנו", ואם זו תמשיך היא עלולה להפריע לחלק מיעדי הביצועים.

 

 

סניף UBS בשווייץ. מדווחים על הוצאות בפרנקים, מרוויחים ביורו ובדולר סניף UBS בשווייץ. מדווחים על הוצאות בפרנקים, מרוויחים ביורו ובדולר צילום: בלומברג

 

בבנק צמצמו בשנים האחרונות את ההתמקדות בחטיבת ההשקעות לטובת חטיבת ניהול ההון. הרווח התפעולי לפני מס בחטיבה הזו עלה ב-37% ברבעון הרביעי לעומת הרבעון הרביעי של השנה שעברה, ל-646 מיליון פרנק. עוד דיווחו בבנק כי כספים שמשכו החוצה לקוחות אירופיים לאחר שנאלצו לדווח על חשבונות הבנק שהם מחזיקים בשוויץ במדינות שלהם, מתקזזים בזכות תזרימי כספים הנכנסים לבנק מצד לקוחות באסיה.

 

עבור הרבעון האחרון, הקצו בבנק 176 מיליון פרנק לכיסוי עניינים משפטיים, זאת לאחר שברבעון השלישי הקצה הבנק קרוב ל-2 מיליארד דולר לאותה המטרה. עם זאת, נושאים משפטיים ורגולטוריים נוספים ממשיכים לצוץ. בשבוע שעבר פורסם כי משרד המשפטים האמריקאי פצח בחקירה חדשה לבדוק אם UBS סייע ללקוחות אמריקאים להעלים מס, זאת בנוסף לחקירות אחרות המתנהלות נגד הבנק בחשד שלקח חלק בתמרון שערי החליפין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x