$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

וויטסמוק ואפליי בוחנות גיוס של כ-10 מיליון שקל כל אחת

השתיים שותפות יחד למיזם קיבו, כאשר הוא מציע שירותי מקלדת ממותגות למכשירי אנדרואיד בדגש על חברות כדורגל אירופאיות

ניר צליק 12:2109.02.15
וויטסמוק ואפליי בוחנות גיוס של כ-10 מיליון שקל לכל אחת מהחברות - כך נודע לכלכליסט. אפליי פירסמה מצגת לשוק ההון לקראת ההנפקה, כאשר היא עדיין בוחנת את ההנפקה ואין ודאות כי ההנפקה תצא אל הפועל.   
השתיים שותפות יחד למיזם קיבו, כאשר הוא מציע שירותי מקלדת ממותגות למכשירי אנדרואיד בדגש על חברות כדורגל אירופאיות. שתי החברות מחזיקות בו כ-42.5% כל אחת כאשר סוכן השחקנים פיני זהבי מחזיק ביתר המניות.

  

האפליקציה מציעה שירותי מקלדת לתיקון ושיפור הכתיבה במכשירי אנדרואיד תחת מיתוג של קבוצות כדורגל אירופאיות. כך למשל, אוהד הדוק של קבוצת הכדורגל צ'לסי יוכל להוריד למכשירו אפליקציית מקלדת הכוללת לוגואים של הקבוצה ותמונות של שחקניה. האפליקציה תופעל כחלק משיתוף פעולה עם קבוצות הכדורגל עצמן שיקבלו בתמורה מידע אודות "האוהדים השרופים" שלהם. בשלב מאוחר יותר יוכלו קבוצות הכדורגל להשתמש במידע זה על מנת לשווק מוצרים נוספים לאוהדים.

  

נועם לניר נועם לניר צילום: אוראל כהן

 

נכון להיום קיבו החלה בהשקת האפליקציה של מועדוני הספורט צ'לסי, מנצ'סטר סיטי, בנפיקה ליסבון ועם המותג hello kitty . אפליי של לניר כבר שווה 116 מיליון שקל אחרי שרשמה עלייה של 70% מתחילת 2014 על רקע השמועות על השקת האפליקצייה. אפליי (לשעבר השלד הבורסאי בסט פיול) אינה עוסקת בפיתוח אפליקציות בפעילות הליבה שלה, אלא בשיווק והפצה של אפליקציות קיימות בפלטפורמות אינטרנטיות ובעיקר אתרי חדשות. כך למשל, כאשר תגלשו באתר מסוים ותחפשו אחר מסעדה מסוימת המערכת של אפליי תציע לכם להוריד אפליקציה של מסעדות ותגזור קופון עבור כל הורדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x