$
בורסת ת"א

מחזיקי אג"ח י' בסקיילקס מכרו מניות פרטנר ב-86.2 מיליון שקל

אג"ח י' היתה אמורה להיות הסדרה ה"בטוחה" של סקיילקס בגלל שעבוד מניות פרטנר - אך צניחת מניית חברת הסלולר טרפה את הקלפים

גיל קליאן 19:3305.02.15

הזמן שלקח למחזיקי אג"ח י' בסקיילקס לממש את הבטוחה שלהם - מניות פרטנר - סידר להם תספורת של ממש. מדיווח שהוגש הערב (ה') לבית המשפט על ידי כונס הנכסים של המניות, עו"ד עדי פיגל, עולה כי מימוש חלקי של רוב הבטוחה צפוי להניב למחזיקים תשלום של 86.2 מיליון שקל.

 

מכירת מניות פרטנר על ידי מחזיקי האג"ח התבצעה בדרך של מכרז. המכרז נערך על ידי לאומי פרטנרס, והמניות נמכרו לגופים מוסדיים במחיר של 13.87 שקל, מחיר הנמוך ב-2.3% ממחיר הסגירה של מניית פרטנר בבורסה של תל אביב היום. מחיר המינימום שנקבע במכירה היה 13.73 שקל למניה.  

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המניות שנמכרו היוו את מרבית הבטוחה עבור סדרת האג"ח. מדובר ב-6.2 מיליון מניות שנמכרו - כאשר לטובת בעלי האג"ח נותרו עוד 3 מיליון מניות. בהנחה כי אותן מניות יימכרו במחיר זהה למניות שנמכרו היום, התמורה הכוללת למחזיקי האג"ח תמורת אותה בטוחה תהיה 127.8 מיליון שקל. היקף החוב לסדרה עומד על 148 מיליון שקל, כך שלמעשה הבטוחה צפויה לספק למחזיקים החזר של 86.4% בלבד.

 

אג"ח י' היתה אמורה להיות הסדרה ה"בטוחה" ביותר של סקיילקס, שכן שועבדו לטובתה 9.2 מיליון של פרטנר, שהיו אמורות לכסות בקלות את מלוא החוב כלפי הסדרה. בהסדר האג"ח המקורי של החברה, עורכי ההסדר אף יצאו מנקודת הנחה שמימוש מניות פרטנר בסדרה י' ישאיר עודף של מניות, שיחולקו בין סדרות האג"ח האחרות של סקיילקס. אבל, בעוד מחזיקי אג"ח י' המתינו לאישור ההסדר (למעשה, בלי שום סיבה של ממש) צנח שווייה של פרטנר בבורסה, והסדרה ה"בטוחה" הפכה לעוד סדרה של סקיילקס שחוטפת תספורת.

 

עו"ד עדי פיגל עו"ד עדי פיגל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x