$
בורסת ת"א

התקדמות במאמצים של טאואר להקמת מפעל השבבים בהודו

זאת, בעקבות אישור הקבינט ההודי אתמול. יצרנית השבבים ממגדל העמק, עשויה ליהנות מהכנסות של מאות מיליוני דולרים מהקמת המפעל

ניר צליק 11:0929.01.15

טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק, עשויה ליהנות מהכנסות של מאות מיליוני דולרים מהקמת המפעל בהודו. זאת, בעקבות אישור הקבינט ההודי אתמול לאשר החלטות קודמות של ועדה שאישרה הקמת שני מפעלי שבבים במדינה.  

ממשלת הודו כבר אישרה בעבר את החלטת הקבינט להמליץ על הקמת שני מפעלי שבבים במדינה, אולם עד כה ההקמה התמהמה. הדיווח עצמו התפרסם ב-Echonomic Times ההודי.

 

ב"כלכליסט" נחשף ביוני 2013 כי טאואר זכתה בחוזה במסגרת קונסורציום שכלל מספר חברות, ביניהן IBM וג'יי.פי, שהיקפו מוערך ב-300 מיליון דולר על פני חמש שנים.

 

טאואר תייעץ בהקמת המפעל ועלויותיה יהיו שוליות, כאשר מרבית הכסף יירד לשורה התחתונה, אלא שלמרות הזכייה, עד כה לא יצא הפרויקט לפועל על רקע עיכובים רגולטוריים. מול טאואר התמודדו על החוזה גלובל פאונדריס, ST מייקרון וחברות נוספות.

 

ראסל אלוואנגר ראסל אלוואנגר

 

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המפעל שיוקם בהודו לא צפוי להתחרות בטאואר מאחר שהוא ישתמש בטכנולוגיות אחרות לייצור שבבים ומיועד לפנות לשווקים אחרים. המתקן נועד לייצור פרוסות בגודל 300 מ"מ בטכנולוגיות אנלוגיות מתמקמות בגיאומטריות של 90 ננומטר וטכנולוגיות נישתיות נוספות בגיאומטריות של 65–22 ננומטר.

 

מעבר להכנסות שתרשום טאואר מהפרויקט עבור שירותי הייעוץ והניהול שיסופקו על ידיה, תינתן לה זכות להשתמש בחלק מקיבולת המתקן לטובת המוצרים שלה. מדובר בפרויקט בעל חשיבות אסטרטגית ועסקית משמעותית ביותר, שכן נוסף לתרומה נכבדת להכנסות ולרווחיות החברה במהלך תקופת ההקמה, טאואר תוכל להעמיק ולהרחיב את דריסת הרגל שלה בהודו לטווח הארוך יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x