$
שווקי חו"ל

סמסונג: צניחה של 27% ברווח - וציפייה לעתיד טוב יותר

ענקית הסמארטפונים תשיק במהלך השנה סמארטפונים זולים יותר, במקביל להוצאת ה-S6 שעשוי לדחוף אותה קדימה. סמסונג סיימה את הרבעון עם רווח של 4.9 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 08:5929.01.15
סמסונג סיימה את הרבעון האחרון של 2014 עם תוצאות חיוביות, כשההצלחה של חטיבת שבבי המובייל חיפתה על חולשה בפעילות הסלולר, שלפחות לעכשיו נראה כי הפסידה את הקרב בסין מול אפל ו-Xiaomi הסינית.

הענקית הדרום קוריאנית רשמה בתקופה המדווחת רווח נקי של 5.29 טריליון וון קוריאני, 4.9 מיליארד דולר - מול 5.35 טריליון ברבעון המקביל ב-2013, ירידה של 27% - כשצפי האנליסטים עמד על 4.1 טריליון וון. החברה הודיעה על העלאת הדיבידנד מ-13,800 ל-19,500 וון למניה. זהו הרבעון השלישי ברציפות שנרשמת לחברה ירידה ברווח. ברבעון זה הגיעה סמסונג למקום ה-5 בלבד במכירות בסין, עם 9% מהשוק בלבד, מול 17% בשנה שעברה.

 

עם זאת, המצב ברבעון הרביעי היה פחות גרוע מהרבעון שקדם לו, שבו נרשמה לחברה צניחה של 49% ביחס לרבעון השלישי ב-2013.

 

הרווח התפעולי של החברה ירד ברבעון ב-36% ל-5.3 טריליון וון, ההכנסות צנחו ב-11% ל-52.7 טריליון יואן - בשני המקרים המספרים עמדו בתחזיות המוקדמות של החברה.

 

החברה לא דיווחה על היקף מכירות המובייל שלה ברבעון האחרון של השנה, אך האנליסטים מעריכים כי מדובר ב-77-74 מיליון מכשירים, כשהערכה מוקדמת יותר עמד על 86 מיליון יחידות. אפל, המתחרה הגדולה, מכרה ברבעון הפיסקאלי האחרון 74.5 מליון סמארטפונים, זינוק של 46% בהשוואה לשנה שעברה.

 

החברה צופה התאוששות לשוק הסמארטפונים שלה בהמשך השנה, בין השאר לנוכח השקת טלפונים זולים יותר. הפעילות בהודו צפויים להוציא בחודש הקרוב את ה-1Z, הסמארטפון הראשון שיפעל על בסיס המערכת Tizen שפותחה בחברה ולא על אנדרואיד של גוגל.

 

במקביל החברה תולה תקוות בגאלקסי 6S, טלפון העילית של סמסונג שיצא בהמשך השנה. "זהו סמארפון חשוב מאד עבור סמסונג. למרות הגברת הפעילות של המכשירים הזולים יותר – לא שם מצויות ההכנסות הגדולות", אומרים בקבוצת ההשקעות הקוריאנית IBK Securitie.

 

חנות סמסונג בהונג קונג חנות סמסונג בהונג קונג צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x