$
שווקי חו"ל

FXCM תחזיר את הכסף לרוב הלקוחות שהפסידו בעקבות הזינוק בפרנק

החברה תאפס חשבונות שליליים של כ-90% מהלקוחות שספגו הפסדים בעקבות הסרת תקרת הפרנק השוויצרי על ידי הבנק המרכזי לפני כשבועיים. הכסף יוחזר לחשבון הלקוחות בתוך 48 שעות

שי סלינס 16:1628.01.15

חברת המסחר במט"ח FXCM הודיעה היום (ד') כי תאפס חשבונות שליליים של לקוחות שספגו הפסדים בעקבות הזינוק החד בפרנק השוויצרי.  לפי הודעת החברה מדובר על כ-90% מהחשבונות של הלקוחות שספגו הפסדים. הכסף יוחזר לחשבון הלקוחות בתוך 48 שעות.

 

"החלטנו לאפס את חשבונות הלקוחות שספגו הפסדים כבדים בעקבות תנועה חדה בצמדי המטבעות הקשורים לפרנק וכתוצאה מחוסר בנזילות - שנבעו מההודעה הדרמטית של הבנק המרכזי בשוויץ", מסרו מ-FXCM.

חברת FXCM נאלצה החודש לבקש סיוע לאחר שהבנק המרכזי של שווייץ הכריז על מהלך פתע של הסרת התקרה מעל הפרנק. מהלך זה הותיר את לקוחות החברה עם חובות של כ-225 מיליון דולר והחברה הזהירה שייתכן שתגיע למצב של הפרת דרישות ההון כתוצאה מכך.

 

לוסדיה נשיונל (Leucadia National), חברת האחזקות של בנק ההשקעות ג'פריס, הסכימה להעניק ל-FXCM חבילת חילוץ של 300 מיליון דולר בדמות הלוואה מובטחת, שתאפשר לחברה לעמוד בדרישות הרגולציה ולהמשיך בפעילותה. אולם ההלוואה נושאת תנאים מחמירים, ובכלל זה שיעור ריבית המתחיל ב-10%.

 

על פי הכתוב באתר החברה כ-41.5% מנפח פעילותה של FXCM הגיע ב-2014 מאסיה; 35.9% מאירופה, המזה"ת ואפריקה; 13% מארה"ב ו-9.6% מיתר העולם.

 

FXCM נסחרת לפי שווי שוק של 112 מיליון דולר בבורסה המרכזית של ניו יורק. בחודש האחרון איבדה המניה כ-85% משוויה.

 

 

פרנק שוויצרי פרנק שוויצרי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x