$
בורסת ת"א

בייגה שוחט פורש מדירקטוריון כיל אחרי 9 שנים מפנקות

שוחט, לשעבר שר האוצר, כיהן בלא מעט דירקטוריונים מאז פרישתו מפוליטיקה בשנת 2006, ואף הודח ב-2012 מדירקטוריון מזרחי טפחות על רקע מתיחות מול המנכ"ל דאז, אלי יונס. בכיל נהנה מתגמול שנתי (לא כולל תשלום על ישיבות) של 149-111 אלף שקל

גיל קליאן 09:5227.01.15

השר האוצר לשעבר אברהם בייגה שוחט פורש מדירקטוריון כיל אחרי כהונה של 9 שנים. כך עולה מדיווח החברה אמש (ב') בשעות הלילה.

 

שוחט התמנה לדירקטוריון כיל ב-26 בינואר 2006, וסיים את כהונתו ב-25 בינואר השנה. עם פרישתו של שוחט הודיעה החברה על מינוי דירקטורים חדשים: סטפן בורגס, מנכ"ל כיל, שמעון אקהויז, שמכהן בדירקטוריונים של חברת חשמל, אורביט וחברות נוספות, וג'פרי מרסזי, לשעבר בכיר בדאו כימיקלים.

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
6% 13% 81%

 

שוחט כיהן בלא מעט דירקטוריונים מאז פרישתו מהחיים הפוליטיים בשנת 2006. והוא אף הודח ב-2012 מדירקטוריון מזרחי טפחות, על ידי מנכ"ל הבנק דאז, אלי יונס, בטענה כי הוא מצוי בניגוד עניינים בגלל כהונתו כדירקטור בקבוצת קרסו. שוחט טען מצידו כי ההדחה היתה על רקע התנגדותו לרמות השכר לבכירים בבנק.

 

בראיון ל"כלכליסט" במרץ 2013 התוודה שוחט כי לראשונה זה 50 שנים לא הצביע למפלגת העבודה בבחירות האחרונות, אלא למרצ. לדבריו, "משום שאני לא מסכים לתוכנית הכלכלית של שלי יחימוביץ', למשל לדרך שבה היא אמרה שהיא מתכוונת להגדיל את ההוצאה האזרחית. זה נשמע לי לא רציני. גם לא אהבתי שהיא לא דיברה על השלום, על המתנחלים, על שלטון החוק".

 

להיות דירקטור בכיל זה עסק משתלם - החברה מדווחת כי היא רוצה להגדיל את התשלום השנתי שלה לדירקטורים ל-200 אלף שקל בשנה, במקום שכר דירקטורים כיום של כ-149 אלף שקל בשנה לדירקטורים מומחים ו-111 אלף שקל בשנה לדירקטורים שאינם מומחים.

 

התשלום השנתי לדירקטורים אינו כולל תגמול נפרד עבור השתתפות בישיבות. כאן מציעה כיל להקטין את התשלום לכל ישיבה - מתשלום של 4,285-5,715 שקל לכל ישיבה כיום, לתשלום של 2,410-3,205 שקל לאחר האישור.

 

ואם כל זה לא מספיק - הדירקטורים של כיל יקבלו גם חבילת אופציות שנתית, בשווי של 260 אלף שקל. מחיר המימוש של האופציות יוצמד למחיר מניית כיל בבורסה ביום אישור הדירקטורים החדשים.

 

בייגה שוחט בייגה שוחט צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x