$
שווקי חו"ל

לקראת עסקת ענק: לי קא-שינג במו"מ לרכישת O2 תמורת 15 מיליארד דולר

המיליארדר מעוניין לרכוש את ספקית הסלולר הבריטית מידי חברת טלפוניקה; אם תצא לפועל - זו תהיה הרכישה הגדולה שלו אי פעם

בלומברג 10:3823.01.15

תאגיד האטצ'יסון וומפואה של המיליארדר לי-קא שינג מנהל מגעים לרכישת ספקית הסלולר הבריטית O2 מחברת טלפוניקה הספרדית תמורת 10.25 מיליארד ליש"ט (15 מיליארד דולר). אם תצא העסקה את הפועל זו תהיה הרכישה הגדולה ביותר שלו אי פעם.

 

 

 

האטצ'יסון וומפואה נכנסה למו"מ בלעדי עם טלפוניקה לרכישת O2 תמורת סכום התחלתי של 9.25 מיליארד ליש"ט, כך הודיעה היום (ו') החברה. ייתכן שהתאגיד יוסיף עד מיליארד ליש"ט נוספים עם השלמת העסקה שתוביל ליצירת מפעילת הסלולר הגדולה ביותר בבריטניה לפי מספר מנויים.

 

 צילום: בלומברג

 

 

לפי ההערכות, בריטניה בשלה לעסקאות נוספות בתחום התקשורת הסלולארית לאחר שהמובילה בשוק, חברה EE, החלה לקיים מו"מ בלעדי עם קבוצת BT לרכישתה. כעת מפעילות קטנות יותר מחפשות דרכים לעמוד בתחרות. חברת O2 ניהלה מגעים לגבי מיזוג עם BT אולם אלו כשלו לאחר שמונופול התקשורת לשעבר בחר ב-EE במקומה. כעת האטצ'יסון נכנסה לתמונה שבועיים בלבד לאחר שלי הכריז על תוכנית בהיקף של 24 מיליארד דולר למיזוג שתי חברות האחזקות הראשיות שלו.

 

"הם מחפשים עסקים היכולים להציע להם החזר אמין ועקבי. הם מוצאים כעת שישנם הזדמנויות רבות מעבר לים היכן שמחירי הנכסים נמוכים והכלכלה מדשדשת". אמר לבלומברג בן קוונג, מנהל בחברת הברוקרים KGI בהונג קונג. מנייתה של האטצ'יסון עלתה ב-4% בהונג קונג הבוקר והיא עומדת על 101.20 דולר הונג קונג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x