$
בורסת ת"א

מגדל דחתה את הצעות המוסדיים בגיוס האג"ח

מגדל קיבלה במכרז המוסדי הזמנות רכישה בהיקף של 1.2 מיליארד שקל, אך החליטה שלא לקבלן. הודיעה כי היא "בוחנת חלופות אחרות לגיוס". בשוק זועמים על ההחלטה

רחלי בינדמן ומיקי גרינפלד 08:4622.01.15

חברת מגדלשבשליטת שלמה אליהו הודיעה הלילה כי החליטה שלא להיעתר להזמנות בהנפקת האג"ח הפרטית במסגרת המכרז למשקיעים המסווגים. בסך הכול נתקבלו במכרז הזמנות לאגרות חוב בהיקף כולל של כ- 1.2 מיליארד שקל.  

מגדל הבהירה כי היא בוחנת חלופות אחרות לגיוס, לרבות ביצוע הנפקה של אגרות חוב לציבור, "אשר תאפשר למגוון גדול יותר של משקיעים ולציבור הרחב להשתתף בגיוס", בנוסח ההודעה. עם זאת, מציינת החברה בדוח לבורסה, מבנה הגיוס טרם גובש סופית ו אין כל ודאות כי יצא לפועל.

 

בשוק מביעים זעם רב על ההחלטה של מגדל. ל"כלכליסט" נודע כי במעטפות הביקושים שנשלחו נרשמו ביקושי יתר של 1.2 מיליארד שקלי במרווח ריבית על אגח ממשלתי של כ2%.

 

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שוק ההנפקות בדירוגים הגבוהים רותח בחודשים האחרונים כשהמוסדיים מחפשים חלופות לאגח הממשלתיות המעניקות היום תשואה אפסית. אף על פי כן, במגדל ציפו כנראה לריבית נמוכה יותר, בין היתר בזכות הדירוג הטוב שקיבלה החברה, הנהינת מרמת מינוף נמוכה.

 

במסגרת תנאי ההנפקה סוכם כי הריבית תרד ב-0.3% ברגע שהאג"ח יפורסמו למסחר על פי תשקיף.

 

על פי הערכות, מגדל בוחנת כעת לפרסם תשקיף ולצאת ישר במכרז ציבורי. שם היא מצפה לקבל מרווח נמוך יותר של 1.6%. יתרון בולט של המכרז הציבורי הוא נוכחות של שחקני נוסטרו, הנוהגים בדרך כלל להוריד את תמחור ההנפקה. שחקנים אלה לא משתתפים בהנפקות פרטיות.

 

לפני כשבוע וחצי הודיעה מידרוג על דירוג Aa1 לאגרות החוב שבכוונת מגדל לגייס, והותרת אופק דירוג יציב, על אף חוסר הודאות לגבי אופן השימוש המלא בתמורת הגיוס - ובאופן ספציפי האם חלק מהסכום ישמש לחלוקת דיבידנדים לבעלי השליטה, משפחת אליהו.

 

מידרוג ציינה כי תמורת הגיוס תופקד בפיקדונות במגדל ותוביל להגדת ההון המשני שלה (כלומר לחיזוק דרישות ההון). חברות הביטוח יידרשו להגדיל את הונן העצמי בשנים הקרובות על רקע הידוק הרגולציה והתאמתה לרגולציה אירופית.

 

עופר אליהו מנכ"ל מגדל עופר אליהו מנכ"ל מגדל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x