$
בורסת ת"א

בעלי הבית בסינרג'י כבלים רוצים פטור מתביעות לפני הזרמת ההון

מדובר בתנאי שלא נכלל בהסדר המקורי - אותו הפרו בעל השליטה סטיבן אלבאום וקרן פורטיסימו, כאשר לא הזרימו 15 מיליון שקל למפעל שנקלע לקשיים

גיל קליאן 20:3121.01.15

מחזיקי האג"ח בסינרג'י כבלים- אחרי שוויתרו על מרבית החוב כלפיהם - נדרשים גם לוותר על זכותם להגיש תביעות נגד בכירי החברה ובעלי השליטה. כך עולה מכתב ההצבעה שהופץ הערב (ד') למחזיקי האג"ח.

 

לפי כתב ההצבעה, העיכוב ביישום ההסכמות להסדר האג"ח במפעל כבלי המתח משדרות, נובע מדרישה של קרן פורטיסימו כי ההסדר יכלול גם פטור מתביעות. ההסכמות המקוריות בין הצדדים לא כללו פטור שכזה - כשברקע היו טענות קשות של מחזיקי האג"ח כלפי הנהלת המפעל, כי פעלה בחוסר תום לב על מנת לקדם את האינטרסים של בעל השליטה בחברה, סטיבן אלבאום, תוך פגיעה בבעלי האג"ח והרתעת משקיעים פוטנציאליים שהיו יכולים לספק סכומי השקעה גדולים יותר.

 

השבוע נודע כי הסדר החוב - שהיה אמור בין השאר להציל את מקור פרנסתם של 230 עובדי המפעל - עלה על שרטון. מפנייה דחופה של המנהל המיוחד שמונה לחברה, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון ושות', עלה כי אלבאום ופורטיסימו לא קיימו את חלקם בהסדר ולא הזרימו כלל כסף לחברה - למרות התחייבותם להזרים לה 15 מיליון שקל תוך מספר ימים. כעת נראה כי הסיבה המרכזית לכך היא אותו פטור מתביעות, כאשר בהיעדרו חוששים אלבאום, פורטיסימו, והנהלת החברה מתביעות אישיות לצד תביעות נגד החברה - על התנהלות לא תקינה.

 

ההסדר כלל מחיקה של החברה מהמסחר בבורסה, כאשר מלוא מניותיה יועברו לקרן פורטיסימו (60%) ולבעל השליטה הנוכחי סטיבן אלבאום (40%) תמורת הזרמת הון של 15 מיליון שקל, שתאפשר קודם כל תשלומים לעובדי החברה. בנוסף, אלבאום יוותר על הלוואות בעלים של 14 מיליון שקל שהעמיד בעבר לחברה. כחלק מההסדר, מחזיקי האג"ח היו אמורים לעבור תספורת עמוקה - כאשר במקום חוב של 86 מיליון שקל, ייאלצו להסתפק בחוב של 25.5 מיליון שקל שייפרס מחדש. מדובר בתספורת של 70% בחוב כלפי מחזיקי האג"ח. מדובר בהסדר חוב שני בחברה, שהגיעה למצב דומה גם ב-2010, כאשר ההסדר ב-2010 לא כלל תספורת אלא רק פריסה מחדש של החוב.

 

מפעל סינרג'י כבלים מפעל סינרג'י כבלים צילום: ישראל יוסף

בטל שלח
    לכל התגובות
    x