$
בורסת ת"א

השמחה בסינרג'י כבלים היתה מוקדמת: בעל השליטה לא הזרים שקל

מפעל כבלי המתח משדרות שמעסיק 230 עובדים היה אמור לקבל הזרמות של 15 מיליון שקל מבעל השליטה, סטיבן אלבאום, ומקרן פורטיסימו

גיל קליאן 11:4220.01.15

השמחה של 230 עובדי מפעל סינרג'י כבליםמשדרות היתה מוקדמת. למרות שהחברה הגיעה להסכמות על הסדר חוב שיציל את החברה, קרן פורטיסימו ובעל השליטה, סטיבן אלבאום, לא הזרימו לחברה אגורה שחוקה. כך עולה מבקשה לדיון דחוף שהוגשה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בבאר שבע על ידי עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון ושות'. הדיון בבית המשפט נקבע ליום חמישי הקרוב בשעה 11:00.

 

סינרג'י כבלים הגיעה בתחילת השנה לסף הקפאת הליכים, כאשר בית המשפט מינה את עו"ד חבר על מנת לנסות ולגשר על הפערים בין בעלי השליטה בחברה, מחזיקי האג"ח שלה והעובדים. אלה, לא הצליחו במשך שבועות ארוכים קודם לכן להגיע למתווה מוסכם שייאפשר את המשך פעילות המפעל. ב-7 בינואר דיווח חבר כי הצליח במשימתו, והגיע למתווה מוסכם. כעת, חושף חבר כי למרות האופטימיות וההבנות החדשות - בפועל לא בוצע דבר, ומצבו של המפעל רק הוסיף להידרדר.

 

"בבואם של הצדדים ליישום הוראות ההסדר ותנאיו, נחלקו הצדדים באשר לאופן יישומו של ההסדר, ומשכך, הרי שנכון למועד זה טרם הוזרמו כלל הכספים לחברה", כותב חבר, ומוסיף: "בימים האחרונים ניהלו הצדדים פגישות אינטנסיביות סביב השעון בניסיון לגשר על הפערים. אולם למרבה הצער, בתום מאמצים מרובים וקיומה של פגישה נוספת במעמד הצדדים מוקדם יותר היום, לא הצליחו הצדדים להגיע לכדי הסכמות, ומשכך מוגשת הודעה זו".

 

ההסדר כלל מחיקה של החברה מהמסחר בבורסה, כאשר מלוא מניותיה יועברו לקרן פורטיסימו (60%) ולבעל השליטה הנוכחי סטיבן אלבאום (40%) תמורת הזרמת הון של 15 מיליון שקל, שתאפשר קודם כל תשלומים לעובדי החברה. בנוסף, אלבאום יוותר על הלוואות בעלים של 14 מיליון שקל שהעמיד בעבר לחברה.

 

כחלק מההסדר, מחזיקי האג"ח היו אמורים לעבור תספורת עמוקה - כאשר במקום חוב של 86 מיליון שקל, ייאלצו להסתפק בחוב של 25.5 מיליון שקל שייפרס מחדש. מדובר בתספורת של 70% בחוב כלפי מחזיקי האג"ח. ההסדר אינו כולל פטור מתביעות, כאשר מחזיקי האג"ח טענו בעבר להתנהלות לא תקינה של הנהלת סינרג'י כבלים. מדובר בהסדר חוב שני בחברה, שהגיעה למצב דומה גם ב-2010, כאשר ההסדר ב-2010 לא כלל תספורת אלא רק פריסה מחדש של החוב.

  

ההסדר היה אמור לכלול גם מכירה של קרקע מפעל כבלי המתח - תמורת 40 מיליון שקל. תמורת המכירה תועבר במלואה לבנק הפועלים, הנושה הגדול ביותר של החברה.

 

סינרג'י כבלים סינרג'י כבלים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x