$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח בסקיילקס אישרו את הסדר החוב

מי שהיתה היהלום שבכתר האימפריה של אילן בן דב תעבור לבעלות מחזיקי החוב, ובראשם לפידות של יעקב לוקסנבורג

גיל קליאן 21:0618.01.15

סוף עידן בסקיילקס – החברה שהיתה פעם היהלום בכתר הפירמידה הפיננסית של אילן בן דב, עוברת למחזיקי האג"ח. ל"כלכליסט" נודע, כי מחזיקי האג"ח הצביעו הערב בעד קבלת הסדר החוב בחברה, שיעניק לחלק מסדרות האג"ח את מלוא הבעלות על סקיילקס.

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

ההסדר כולל תספורת עמוקה למחזיקי החוב, שצפויה לעמוד על כ-380 מיליון שקל (היקף התספורת בפועל תלוי במחיר מניות פרטנר בעת מימושן על ידי מחזיקי האג"ח, וכן בשווי פעילות סקיילקס לאחר ההסדר). זאת, אחרי שצניחת מניית פרטנר בשבועות האחרונים קיצצה עוד בבטוחות שהועמדו לטובת מחזיקי החוב.

 

מבין סדרות האג"ח של סקיילקס, סדרה י' תקבל את מלוא מניות פרטנר ששועבדו לה – 9.2 מיליון מניות, ופנתה היום לבית המשפט כדי לממש את רוב האחזקה. סדרות ד' ו-ו' יקבלו אף הן את המניות ששועבדו עבורן, וכן אג"ח חדשות שיונפקו עבורן. סדרות ז',ח',ט' ו-1 לא יקבלו מניות כלל, אך יקבלו חוב חדש וכן את מניות סקיילקס.

 

סקיילקס של אחרי הסדר החוב שונה מאוד מסקיילקס כשיצאה להסדר. מחברה שהחזיקה בעבר בשליטה בחברת הסלולר פרטנר, וברישיון בלעדי ליבוא כל מכשירי הסלולר של סמסונג, נשארה חברה שאינה מחזיקה כלל במניות פרטנר, ומחזיקה ברישיון יבוא חלקי למכירת מכשירי סלולר שלא באמצעות חברות הסלולר.

 

כעת תצטרך סקיילקס להוכיח כי אותו הסכם זיכיון הוא יציב ורווחי מספיק על מנת לספק יכולת פרעון לחוב החדש שתנפיק בעקבות ההסדר.

 

ההסדר מסמן חילופים בבעלי השליטה בחברה. אם פעם בעל השליטה בחברה היה אילן בן דב, כעת בעל השליטה המסתמן היא חברת לפידות של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, שצפויה לקבל לידיה כ-16% ממניות סקיילקס לאחר השלמת ההסדר, וכן אופציות נוספות להגדלת חלקה משמעותית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x