$
בורסת ת"א

המוסדיים אמרו "לא" ללוקסי: סירבו לפטור מתביעות בלפידות

מבין המשקיעים המוסדיים שהצביעו על מתן הפטור מתביעות לבעל השליטה יעקב לוקסנבורג - רק מנורה מבטחים תמכו

גיל קליאן 19:2715.01.15

המשקיעים המוסדיים בלפידות לא מוכנים לתת פטור מתביעות לבעל השליטה - יעקב (לוקסי) לוקסנבורג. כך עולה מתוצאות אסיפת בעלי המניות שפורסמו הערב (ה').

 

בעלי המניות היו צריכים להכריע ב-2 נושאים - הראשון, האם להעניק ללוקסי שיפוי על נזקים שהוא עלול לגרום כחלק מפעילותו בחברה הציבורית, והשני - האם להעניק ללוקסי פטור מתביעות על רקע הפרות לכאורה (אם יהיו) של חובת הזהירות שלו כבעל שליטה ומנהל של חברה ציבורית. מדובר על פטור מתביעות על רקע רשלנות שלא מתבצעת תוך כוונת זדון או חוסר תום לב.

מה דעתך על מניית לפידות קפיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הענקת פטור מתביעות לבעל השליטה הוא עניין נפוץ יחסית בחברות ציבוריות, כאשר הפטור מוענק בדרך כלל לתקופות של 3 שנים. העובדה שהפטור הקודם של לוקסי פקע דווקא עכשיו היא עובדה מצערת מבחינתו - שכן העיתוי לפקיעת הפטור היא בזמן שאישור הסדר האג"ח בסקיילקס נמצא בישורת האחרונה שלו, על רקע צניחה במניית פרטנר.

 

הצניחה במניית פרטנר פוגעת בלפידות, שכן היא מחזיקה ישירות במניות פרטנר וכן חשופה למניות פרטנר בהיקפים גדולים דרך האג"ח של סקיילקס. לוקסי הוא המחזיק הפרטי הגדול ביותר באג"ח של סקיילקס.

 

מבין המשקיעים המוסדיים שהשתתפו בהצבעה בלפידות - רק מנורה מבטחים תמכו במתן הפטור מתביעות ללוקסי. שאר המוסדיים שהשתתפו - איילון, מיטב דש, ילין לפידות, אלטשולר שחם ובית ההשקעות מור - כולם התנגדו למתן הפטור מתביעות.

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x