$
בורסת ת"א

עזיבה נוספת בכלל ביטוח: ראש תחום הנדל"ן עובר להפניקס

אמיר שוסטק מצטרף לגל מנהלים שעזבו את זרוע ההשקעות, כנף, בשנה החולפת. שוסטק צפוי להתמנות למנהל תחום הנדל"ן בהפניקס, תחת רועי יקיר, שניהל את כנף עד לפני שנתיים

רחלי בינדמן 15:2713.01.15

לגל העזיבות של מנהלי ההשקעות בזרוע ההשקעות של כלל ביטוח, כנף, מצטרף כעת אמיר שוסטק, מנהל תחום הנדל"ן.

 

שוסטק צפוי להתמנות למנהל תחום הנדל"ן במתחרה הפניקס, תחת רועי יקיר, שניהל את כנף עד לפני שנתיים - אז עזב לטובת מינויו למנהל ההשקעות הראשי בהפניקס. שוסטק יחליף את שלמה גוטמן שהצטרף להפניקס בסוף 2011 והודיע באוקטובר 2014 על כוונתו לסיים את תפקידו ולעבור להיות שותף בקרן השקעות הנדל"ן ריאלטי.

 

תחום הנדל"ן הוא תחום מהותי ביותר שכן למעלה כ-7% מההשקעות של כלל מנותבות לשם והמגמה רק הולכת וצוברת תאוצה, על בסיס מגמה ענפית להגדיל השקעות אלטרנטיביות, במיוחד בתקופה של ריבית נמוכה.

 

עזיבתו של שוסטק מצטרפת לעזיבה של שורה מנהלים בכנף שהאחרון שבהם הוא מנכ"ל כנף בשנתיים האחרונות שוקי בורשטיין שהודיע בתחילת השבוע על סיום כהונתו, שהוחלף בענת לוין. קודם לו עזב ברק בנסקי, מנהל השקעות הפנסיה של כלל לתפקיד מנהל ההשקעות הראשי של מיטב-דש.

 

לפני חצי שנה עזב ניר מורוז, מנהל השקעות כספי העמיתים בכלל (מספר 2 של מנכ"ל כנף) לטובת תפקיד מנהל ההשקעות הראשי של פסגות. את מורוז החליפה לימור דנש שניהלה את תיק השקעות הנוסטרו וההשקעות הלא סחירות במגדל.

 

ענת לוין ענת לוין צילום: אוראל כהן
מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דן קרנר, מנהל תחום המניות בכנף, עזב במקביל אף הוא לטובת מינוי מקביל בהפניקס. עזיבה נוספת ממאי אשתקד היא של יפעת אדורם מנהלת ההשקעות בתחום קרנות השקעה פרטיות. בין הבודדים שנותרו בכנף ניתן לציין את יוסי דורי שקודם לתפקיד מנהל השקעות הנוסטרו של כלל במאי 2013 לאחר עזיבתו של שי גרוס (שעבר לניהול הנוסטרו של חברת הביטוח מנורה) וקובי שלום, לשעבר אחראי הנכסים המניבים בחברת אפריקה ישראל, שמונה בסוף 2012 על ידי איזי כהן לתפקיד אחראי על תחום התשתיות בכלל.

 

למעשה, לוין מגיע לחטיבת השקעות כמעט ריקה ממנהלים, למעט דנש בת טיפוחיה עוד בימים שלוין ניהלה עד ההשקעות במגדל (עד סוף 2010). אלא שגורמים בסביבת כלל טוענים כי מערכת היחסים החמה בין לוין לדנש התקררה בתקופה האחרונה וכי אין זה מובן מאליו שלוין תבחר להשאירה בתפקיד. כהן מצידו צפוי לתת גיבוי מלא ללוין בבניית חטיבת ההשקעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x