$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דורית סלינגר דורשת הבהרות מחברות הביטוח על העלמות המס של לאומי

זאת לאחר שחברות הביטוח שמרו על שתיקה בפרשה וסירבו להתייחס לגבי צעדים שבכוונתן לנקוט כבעלי מניות מהותיים בבנק. המפקחת על הביטוח דורשת מהחברות התייחסות מיידית ביחס לאופן הפעולה מול הבנק

רחלי בינדמן 14:0712.01.15

המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, משנסת מתניים מול הגופים המפוקחים ביחס לשתיקתם בפרשת העלמות המס בבנק לאומי - במסגרתו ישלם הבנק עיצום כספי בסכום עתק של 400 מיליון דולר.  

 

לכלכליסט נודע כי סלינגר פנתה אתמול לחברות הביטוח ובתי ההשקעות, לאחר שביום א' חשף כלכליסט כיצד איגוד חברות הביטוח לא מתכנן לנקוט צעדים מול הבנק ולאחר שאיגוד בתי ההשקעות שלח מכתב לא מתלהם מידי להנהלת הבנק בנושא, ודרשה מהם התייחסות של "הדירקטוריון/ועדות ההשקעה באשר לאופן הפעולה למול הבנק, לרבות הטלת אחריות על נושאי המשרה בבנק באותם שנים".

 

 


 

סלינגר הוסיפה כי "ככל שהנושא נדון בדירקטוריון/ועדות השקעה נבקש לקבל את פרוטוקול הדיון, ואת ההחלטות שנתקבלו בו. במידה והנושא טרם נדון נבקשכם לקיים דיון בהקדם ולהעביר את הפרוטוקול במייל חוזר אל הח"מ עד ליום ראשון ה-18 בינואר 2015".

 

חברות הביטוח ובתי ההשקעות המפוקחים על ידי סלינגר מחזיקים יחד בכשליש ממניות הבנק עבור כספי החוסכים שלהם ולפיכך, הקנס האדיר פוגע בהחזקה מהותית שלהם על חשבון ציבור החוסכים.

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: אבי אוחיון, לע"מ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x