שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"רכישת פריגו על ידי טבע עשויה להקפיץ את מחיר המניה ב-30%"

כך לדבריו של רנדל סטניקי, אנליסט ברויאל בנק אוף קנדה, שמסמן את חברת התרופות האירית כיעד רכישה של טבע. "רכישה כזו תאיץ את שיעור הצמיחה של טבע ותפחית את החשיפה שלה לקופקסון"

בלומברג 11:3112.01.15

כנראה שטבע תיאלץ להתחיל ולבצע רכישות בקרוב, כך לפי ניתוח שפורסם בסוכנות בלומברג, שמציע את פריגוכיעד השתלטות פוטנציאלי.  

בניתוח של סוכנות הידיעות בלומברג, מציינים כי קופקסון, התרופה הנמכרת ביותר של החברה תתחיל בהמשך השנה להתחרות בגרסאות גנריות זולות יותר, מהלך שיפגע כמובן בהכנסות מהתרופה, שהסתכמו ב-2013 ב-4.3 מיליארד דולר.

 

הבעיה של פקיעת תוקף הפטנטים על התרופות אינה ייחודית לטבע, אולם בבלומברג מציינים כי המתחרות שלה מפצות על כך באמצעות רכישות – הימורים שמשתלמים ומשיבים את ההתלהבות למניות שלהן. אולם, טבע היא אחת מחברות התרופות הגדולות הבודדות שלא ביצעו שום רכישה משמעותית במהלך 2014. שנה שבה התעשייה הוציאה סכום חסר תקדים של 234 מיליארד דולר על רכישות.

 

עוד מציינים בבלומברג כי אחד התחומים שבהם טבע מתכוונת להתרחב הוא תחום התרופות ללא מרשם (over-the-counter), ולפיכך פריגו, שהשווי שלה עומד על 24 מיליארד דולר, נחשבת למועמדת פוטנציאלית טובה לרכישה.

 

ארז ויגודמן ארז ויגודמן צילום: אוראל כהן

 

לדבריו של רנדל סטניקי, אנליסט ברויאל בנק אוף קנדה, רכישה של פריגו האירית תאיץ את שיעור הצמיחה של טבע ותפחית את החשיפה שלה לקופקסון. לפי ההערכות שלו, עסקה ש-80% ממנה ימומנו במזומן והשאר במניות, תעניק למחיר המניה של טבע עלייה של 30%.

 

מה דעתך על מניית פריגו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בבלומברג מציעים גם אפשרויות נוספות בדמות חברת מדה (Meda) השבדית. שווי החברה נאמד ב-43 מיליארד קרונה (5.3 מיליארד דולר) והיא מייצרת תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם. מרבית ההכנסות שלה מגיעות מאירופה, אך יש לה גם נוכחות בשווקים המתעוררים.

 

"המשקיעים ראו מה העסקאות האלה עושות למחירי המניות של החברות הרוכשות. לטבע יש עסק בריא, אך באווירה הנוכחית אם לא מבצעים עסקאות אז ככל הנראה לא מנצלים בצורה נכונה את ההזדמנויות שנמצאות שם". מסביר קווין קדרה, אנליסט בחברת גאבלי בניו יורק. "טבע צריכה להחליט כיצד היא רוצה להיראות בעוד חמש או עשר שנים מהיום, מכיוון שעדיין אין לנו תמונה ברורה לגבי הכיוון שהם מתכננים בנושא העסקאות. להערכתי בעלי המניות יתגמלו את טבע אם הם יבצעו עסקאות משמעותית בעלות היגיון אסטרטגי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x