$
בורסת ת"א

אלקוברה גייסה 26 מיליון דולר למרות הניסוי המאכזב

חברת פיתוח התרופות הישראלית להפרעות קשב גייסה מניות בנאסד"ק לפי שווי של 80 מיליון דולר אחרי הכסף. מנייתה זינקה ב־24.5% במסחר ביום שישי

ניר צליק 08:5211.01.15

אלקוברה, חברת פיתוח התרופות הישראלית, הצליחה להשלים גיוס שלישי בסוף השבוע האחרון על אף שהציגה תוצאות מאכזבות בניסוי באוקטובר. החברה, שמפתחת תרופה להפרעת קשב, גייסה 26 מיליון דולר בהנפקת 6.5 מיליון מניות במחיר של 4 דולר למניה, ולפי שווי של 80 מיליון דולר אחרי הכסף. לקופת החברה זרמו כ־24.4 מיליון דולר, בניכוי עמלות חתמים. ההנפקה בוצעה על ידי בית ההשקעות פייפר ג'פרי. בעקבות הגיוס זינקה מניית אלקוברה, בניהולו של ירון דניאלי, במסחר ביום שישי ב־24.5% ושווי השוק של החברה עומד כעת על 107 מיליון דולר.

 

בסוף הרבעון השלישי הכילה קופתה של אלקוברה 29.4 מיליון דולר, אחרי שהחברה השתמשה ב־9.5 מיליון דולר למימון פעילותה השוטפת. אם לוקחים בחשבון את הרבעון הרביעי, שבו ככל הנראה שרפה אלקוברה סכום דומה, הרי שבקופתה נותרו לפני הגיוס כ־20 מיליון דולר. בעקבות הגיוס עלו המזומנים שבידי החברה ל־45 מיליון דולר, כך שהחברה נסחרת ב־62 מיליון דולר מעל המזומן שבידיה.

 

 

עבור אלקוברה מדובר בגיוס שלישי, כאשר ההנפקה הראשונית בוצעה בנאסד"ק במאי 2013, אז גייסה החברה 25 מיליון דולר לפי שווי של 113 מיליון דולר. באוקטובר 2013 השלימה החברה גיוס נוסף של 33 מיליון דולר לפי שווי של 226 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית ארקטורוס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

תרופת החברה MDX, שנועדה לטיפול בהפרעות קשב, לא הצליחה להשיג תוצאות חזקות בניסוי שלב 3. על פי מדד קונר, המדד העיקרי בניסוי שבודק את רמת הפרעת הקשב של המשתתפים, נמצאו תוצאות חיוביות אך לא מובהקות סטטיסטית. הבעייתיות בניסוי של אלקוברה החלה כבר בחודש אוקטובר כשהחברה החסירה ארבעה נבדקים מהתוצאות שפרסמה.

 

בהמשך החודש החברה פרסמה שלושה ניתוחים סטטיסטיים, כאשר רק אחד מהניתוחים בוצע בהתאם לתוכנית המקורית לניתוח תוצאות הניסוי, אך גם הוא לא הצליח להוכיח יעילות מספקת.

 

 

ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x