שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

איי.די.או גייסה 317 מיליון שקל לעסקת נדל"ן בברלין

זרוע הנדל"ן של שרי אריסון בגרמניה זכתה לביקושים של חצי מיליארד שקל בהנפקת אג"ח

אורן פרוינד 08:4911.01.15

חברות הביטוח והגופים המוסדיים מאמינים בשוק הדירות הגרמני, והזרימו בחמישי האחרון ביקושים של 530 מיליון שקל (ביקושי יתר של 213 מיליון שקל) בהנפקת האג"ח של איי.די.או, זרוע הנדל"ן של שרי אריסון בגרמניה, שחתמה לפני שבועיים וחצי על עסקת ענק לרכישת פורטפוליו של 5,800 דירות במערב ברלין בשווי של 2 מיליארד שקל.

 

למימון העסקה, איי.די.או זקוקה להון עצמי של 750 מיליון שקל, המהווים 37.5% מהיקף העסקה. לשם כך גייסה איי.די.או 317 מיליון שקל מגופים מוסדיים ישראליים בהנפקת אג"ח סחירה חדשה. גיוס האג"ח של איי.די או, המדורגות A עם מח"מ של 6.2 שנים, נסגר בריבית צמודה של 4.1%. בין הגופים שלקחו חלק בהנפקה היו הראל, כלל, הפניקס, מיטב דש, ילין לפידות ופסגות.

 

שרי אריסון שרי אריסון

את ההנפקה הוביל כלל פיננסים חיתום, בניהולו של יהונתן כהן. איי.די.או צפויה לגייס עוד 58 מיליון שקל בשלב הציבורי של האג"ח בימים הקרובים ו־375 מיליון שקל נוספים בהנפקת זכויות שצפויה לצאת לפועל בעוד שבוע. סך הכל תזרים איי.די.או לקופתה 750 מיליון שקל. שיכון ובינוי, בעלת השליטה (37%) בחברה, התחייבה להזרים 200 מיליון שקל במסגרת הנפקת הזכויות בעוד שבוע. שאר המחזיקים, קרנות הגמל של הפניקס, אקסלנס והראל, צפויים גם הם להשתתף בהנפקת הזכויות כך שלאחר ההנפקה יגדל ההון העצמי של החברה ב־375 מיליון שקל ל־1.36 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x