$
בורסת ת"א

אחרי אישור בנק הפועלים: פטרוכימיים קרובה לאישור סופי של הסדר החוב

היום יצביעו הנושים הלא מובטחים, אולם לאחר אישורו של בנק הפועלים נראה כי ההסדר יאושר בקרב כל נושי החברה. מדובר בהסדר חוב בהיקף של 2 מליארד שקל

אורן פרוינד 12:3305.01.15

הסדר החוב של חברת פטרוכימיים בהיקף של 2 מיליארד שקל אושר על ידי הנושים המובטחים של החברה ברוב של 91%. כך דיווחה היום (ב') החברה למשקיעים.  

בנק הפועלים שהינו הנושה המובטח השני בגודלו עם חוב של 310 מיליון שקל (לאחר סדרה ב' עם חוב של 625 מיליון שקל), הצביע בעד ההצעה ובכך סלל את הדרך לאישור סופי של ההסדר. היום יצביעו הנושים הלא מובטחים על הסדר החוב (סדרות א' ה' ו-ו') אולם לאחר אישורו של בנק הפועלים נראה כי ההסדר יאושר בקרב כל נושי החברה. היחידה שהתנגדה להסדר מקרב הנושים הלא מובטחים היא קרן בראשית, המחזיקה בחוב של 125 מיליון שקל.

 

הסדר החוב של פטרוכימיים נחשב למורכב לנוכח התמהיל השונה של הנושים. החל מסדרות אג"ח מובטחות ושאינן מובטחות, דרך בנק הפועלים וכלה בקרן בראשית. העיקרון המנחה שגובש להסדר החוב הוא פריסה של התשלומים למחזיקי האג"ח בתמורה לחיזוק ביטחונות והשתתפות בעלי השליטה במימון הפעילות השוטפת של החברה.

 

 

דיוויד פדרמן בעל השליטה בפטרוכימיים דיוויד פדרמן בעל השליטה בפטרוכימיים צילום: טל שחר

הנכס היחידי של פטרוכימיים הוא אחזקתה ב–951 מיליון מניות של בזן (בתי זיקוק נפט) שהן 29.6% ממניותיה של החברה, הנסחרות בבורסה בשווי של מיליארד שקל נכון להיום. על פי הערכות חברת הייעוץ MNS שליוותה את הסדר החוב, בחירה באופציית היציאה תגזור למחזיקי האג"ח בסדרות הלא מובטחות "תספורת" של כ-77%. לעומת זאת, הסדרות המובטחות בשעבוד על מניות בזן יספגו "תספורת" צנועה יותר שתנוע בין 44% לסדרה ב', ו-4% לסדרה ד'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x