$
בורסת ת"א

משרד הביטחון מרחיב את טייסת כיבוי האש: רוכש עוד 6 מטוסים

מדובר בחוזה בהיקף של 100 מיליון דולר עם אלביט מערכות שתספק את המטוסים ותתפעל את הטייסת שתמנה 14 מטוסים. טייסת כיבוי האש "אלעד" הוקמה לפני כארבע שנים, בעקבות השריפה בכרמל וקרויה על שמו של אלעד ריבן,

שי סלינס 10:4305.01.15

משרד הביטחון מרחיב את טייסת כיבוי האש "אלעד" ל-14 מטוסים לאחר רכישה של עוד 6 מטוסים בעסקה בהיקף של 100 מיליון דולר עם אלביט מערכות.  

היום (ב') הודיעה חברת אלביט מערכות קבלה ממשרד הביטחון את החוזה לרכישת המטוסים ולהפעלת טייסת כיבוי האש. החוזה שיתפרס על פני שמונה שנים, יכלול גם תשלום עבור שעות טיסה, שדרוג תשתיות, תחזוקה, הפעלת מנחתים, טיפול בחומרים מעכבי בעירה והיבטים נוספים של הפעלת הטייסת.

 

מטוסי הכיבוי, מתוצרת חברת Air Tractor, הם מטוסים חד מנועיים המסוגלים לשאת כשלושת אלפים ליטר מים ולטוס כשלוש שעות ללא תדלוק.

 

המטוס שרכש משרד הביטחון המטוס שרכש משרד הביטחון צילום: קרדיט אלביט מערכות
מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמר: "אנו גאים מאוד על ההזדמנות שניתנה לנו לרתום את היכולות המקצועיות והניסיון המצטבר שלנו למאמץ המשותף להגנה על ביטחונם של תושבי המדינה ועל נופיה".

 

טייסת כיבוי האש "אלעד" הוקמה לפני כארבע שנים, בעקבות השריפה בכרמל וקרויה על שמו של אלעד ריבן, צופה האש שמצא את מותו בשריפה. מאז הקמתה בשנת 2011, ביצעה טייסת כיבוי האש מעל 4,600 גיחות, צברה מעל 2,500 שעות טיסה והשתתפה בכיבוי של יותר מ-500 שריפות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x