$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פסגות ואלטשולר שחם העניקו הלוואה של 140 מיליון שקל לאמפא קפיטל לרכישת ציוד מכני

ההלוואה שהעמידו בתי ההשקעות ניתנה לשלוש שנים בריבית צמודה של 1.8%. מדובר בגיוס החוב הגדול ביותר של החברה מקבוצת אמפא, שבשליטת שלומי פוגל והאחים נקש

אורן פרוינד 07:5104.01.15

בתי ההשקעות פסגות ואלטשולר שחם העניקו הלוואה פרטית של 140 מיליון שקל לחברת אמפא קפיטל של שלומי פוגל והאחים נקש, כך נודע ל"כלכליסט". 100 מיליון שקל העניק פסגות ו־40 מיליון שקל מאלטשולר שחם. לאמפא קפיטל, מקבוצת אמפא, שני תחומי פעילות מרכזיים: מימון חוץ־בנקאי לבתי עסק בישראל והשכרת ציוד מכני.

 

ההלוואה האחרונה היא בהיקף הגדול ביותר שלקחה אמפא קפיטל ובריבית הנמוכה ביותר, 1.8% עם מח"מ של שנתיים, המשקפת מרווח של 2.5% על אג"ח ממשלתית בעלת אותו מח"מ. דירוג ההלוואה הוא AA מינוס, והחזר ההלוואה נקבע לסוף 2017. מדובר בהלוואת ABS, המהווה איגוח של תזרים המזומנים של החברה. כלומר הכסף ישמש את החברה לרכישת ציוד מכני הנדסי, ודמי השכירות שהוא יצמיח לה ישמשו להחזר שוטף של ההלוואה.

 

 

רן שליו, מנכ"ל אמפא קפיטל, אמר ל"כלכליסט": "אנחנו מקבלים היום פניות מהרבה גופים מוסדיים שרוצים לקחת חלק בהנפקות שלנו". בימים אלה פועל שליו לגיוס נוסף 50 מיליון שקל מגופים מוסדיים. על העסקה חתמו אתמול רועי אייזנמן, מנכ"ל מגדל בנקאות להשקעות, ורד קרין, מנהלת אשראי לא סחיר בפסגות, ויוני אופיר, מנהל אשראי לא סחיר באלטשולר שחם.

 

הריבית האפסית מביאה את המוסדיים לשוק ההלוואות הפרטיות. עם ההלוואות אלה ניתן למנות את מימון פרויקט האנרגיה הסולארית אשלים, בהיקף של 2.35 מיליארד שקל, והלוואה של 800 מיליון שקל ליורוקום נדל"ן של שאול אלוביץ'.

 

 

מנכ"ל פסגות, חגי בדש מנכ"ל פסגות, חגי בדש צילום: נמרוד גליקמן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x