$
בורסת ת"א

תדיראן הגדילה השקעה בחברה לייעול מערכות מיזוג

חברת מוצרי החשמל השקיעה 582 אלף דולר תמורת 4.3% ממניות עין ורד, שמפתחת טכנולוגיות להפחתת צריכת אנרגיה של מזגנים גדולים

גיל קליאן 13:5901.01.15

תדיראןשל משה ממרוד דיווחה על הגדלת ההשקעה שלה בחברת "עין ורד" (EnVerid) - לפי שווי חברה של 13.5 מיליון דולר.

 

תדיראן דיווחה כי מימשה אופציה להגדלת אחזקות בחברה, וכך רכשה 4.3% ממניות החברה תמורת 582 אלף דולר. לאחר השלמת העסקה, תחזיק תדיראן ב-12.6% מהמניות של עין ורד.

מה דעתך על מניית תדיראן גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

תדיראן מדווחת כי "EnVerid Systems הינה חברה אמריקאית שלה חברה בת ומרכז פיתוח בישראל, המפתחת ומייצרת מערכות לחיסכון באנרגיה במערכות מיזוג אוויר מרכזיות ולשיפור איכות האוויר במבנים, זאת באמצעות שימוש בטכנולוגיה ייחודית, המוגנת בפטנטים. מערכותיה של EnVerid Systems משתלבות במערכות מיזוג אוויר הקיימות במבנים ומאפשרות חיסכון של עד כ-40% בצריכת החשמל של מערכות מיזוג האוויר, תוך החזר השקעה (ROI) אטרקטיבי. EnVerid Systems נמצאת בשלב של התקנת מערכות מסחריות בישראל ובארה"ב".

 

למעשה, הטכנולוגיה של עין ורד עושה שימוש בחומרים שסופחים פחמן דו חמצני ומזהמים אורגניים באוויר, וכך משפרת את איכות האוויר בתוך המבנה. שיפור זה מאפשר לה לייצר מערכת מיזוג שמשקיעה פחות אנרגיה בהכנסת אויר מבחוץ לתוך הבניין.

 

ההשקעה הראשונית של תדיראן בחברה היתה בינואר, .אז חתמה חוזה מולה להשקעה של 1.2 מיליון דולר, במסגרת סבב גיוס שני של החברה. החוזה כלל גם כניסה לחברה כבעלת מניות, אך גם את קבלת רישיון הפצת המוצרים החברה בישראל וברשות הפלשתינית. 

 

משה ממרוד משה ממרוד צילום: זהר שחר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x