$
שווקי חו"ל

נוירודרם סיימה בהצלחה ניסוי בתרופה לטיפול בפרקינסון

מדובר בניסוי בשלב השני בו השתתפו 16 חולים, כאשר הטיפול עצמו לא הוביל לבעיות מבחינת סבילות התרופה או לתופעות לוואי

ניר צליק 15:3330.12.14

נוירודרם, חברת פיתוח התרופות הישראלית, השלימה בהצלחה ניסוי בשלב 2a בתרופת הלבדופה בשחרור מושהה המיועדת לטיפול בחולי פרקינסון. היעדים המרכזיים של הניסוי היו הערכת הבטיחות והסבילות של התרופה, כאשר 16 חולים השתתפו בניסוי שארך שלושה ימים. בניסוי עצמו קיבלו החולים את התרופה במשך שמונה שעות, והתוצאות הושוו לטיפול האורלי המקובל במחלה. הטיפול עצמו לא הוביל לבעיות מבחינת סבילות התרופה או לתופעות לוואי.  

המוצרים המובילים של החברה, בהם בוצע הניסוי, הם ND0612H ו-ND0612L המיועדים להפחית במידה משמעותית את הסיבוכים המוטוריים המאפיינים את מחלת הפרקינסון, באמצעות שמירה על רמות יציבות ובעלות משמעות קלינית של תרופת הלבודופה בדם במשך כל שעות היום. מוצר נוסף הוא ה-ND0680 הניתן לתת קבוצה של חולי פרקינסון מתקדמים, אשר התסמינים שלהם התקדמו לשלב חריף יותר, והם זקוקים למינונים גבוהים אף יותר של הלבדופה.

  

 

חדר ניתוח (ארכיון). התרופה ND0612H נועדה להחליף את הטיפול בחולי פרקינסון בשלבים מתקדמים המצריכים ניתוחים פולשניים במיוחד חדר ניתוח (ארכיון). התרופה ND0612H נועדה להחליף את הטיפול בחולי פרקינסון בשלבים מתקדמים המצריכים ניתוחים פולשניים במיוחד צילום: מיקי נועם אלון
בנוסף, נוירודרם מפתחת את ND0701, פרומולציה חדשה לתרופה אפומורפין, הניטלת באופן תת עורי על ידי מטופלים הסובלים ממחלת פרקינסון חמורה ואינם מגיבים היטב ללבודופה/קרבידופה. מלבד קו המוצרים למחלת הפרקינסון, מפתחת נוירדורם מוצרים נוספים למחלות מערכת העצבים המרכזית, בהם מדבקה להעברה טרנסדרמלית של תרופה המבוססת של שילוב של ניקוטין ואופיפרמול לטיפול בהפרעות קוגניטיביות כגון ADHD. 

 

נוירודרם עדיין לא מייצרת הכנסות, ובינואר-יוני 2014 רשמה הפסד של 5.7 מיליון דולר, לעומת הפסד של 20.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה. את 2013 סיימה עם הפסד של 88.9 מיליון דולר לעומת הפסד של 4.9 מיליון דולר ב-2012. עיקר ההפסד ב-2013 נבע מהוצאה פיננסית הקשורה להמרת חוב למניות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x