בורסת ת"א

המלצות 2015

בינלאומית וטוב לה: ההמלצות של בנק אגוד

רגע לפני 2015, האנליסטים של בנק אגוד בוחרים להמליץ לשנה החדשה בעיקר על מניות שהשוק העיקרי שלהן הוא מחוץ לישראל - בין השאר על קמהדע, למרות הסיכון הגבוה. פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" מתקרב לקו הסיום

מיקי גרינפלד 16:0530.12.14

רגע לפני נשיקת סוף השנה, פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" מתקרב לקו הסיום שלו, והפעם תורו של בנק אגוד. האנליסטים של אגוד מביעים אמון בעיקר במניות מוטות שווקים בינלאומיים - 4 מהמניות המומלצות של אגוד מרכזות את מירב פעילותן בחו"ל, 3 מהן דואליות, בראשן כיל ואלביט מערכות. ההימור הגדול של אגוד הוא על מניית קמהדע, שמסיימת שנה קשה במיוחד.

 

ההטיה לחו"ל משתקפת גם בתיק ההשקעות המומלץ של הבנק (כמו לא מעט מעמיתיהם בעניין זה), כשחלק הארי של נתח המניות בתיק מופנה לשווקים הבינלאומיים, ובראשן ארה"ב

 

לחצו כאן להמלצות של בנק הפועלים ל-2015

לחצו כאן להמלצות של מיטב-דש ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אילים ל-2015

לחצו כאן להמלצות של הבנק הבינלאומי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אפסילון ל-2015

לחצו כאן להמלצות של בנק דיסקונט ל-2015

לחצו כאן להמלצות של מור בית השקעות ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אינפיניטי ל-2015 

 

 

לחצו כאן להמלצות של בנק מזרחי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של הלמן אלדובי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של תמיר פישמן ל-2015

לחצו כאן להמלצות של בנק לאומי ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אלומות ל-2015

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם ל-2015

  

פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" מתקרב אם כן לתחנה אחרונה - קבלו את המלצות אגוד:

 

מניות

כיל. תשואה ב-2014: 5%

כיל, הפועלת בתחומי הדשנים (אשלג ופוספט), הברום ומכירת מוצרי המשך (למשל לתעשיית המזון). לאחר שנתיים לא פשוטות, כיל עשויה לראות שיפור בשנים הבאות. מחירי האשלג, שקרסו אחרי פירוק הקרטל הרוסי, מתאוששים; ועדת ששינסקי 2, שהמליצה להטיל עליה מסים מוגדלים, ריככה לאחרונה את מסקנותיה - פירוק הממשלה עשוי לדחות או להפחית עוד את מה שיאושר בפועל; תוכנית הארגון מחדש שכיל עוברת מסיטה השקעות בהיקפים אדירים לשווקים חדשים בעלי פוטנציאל גבוה (ספרד, אתיופיה ,סין ועוד) שיעזרו לה להתגבר על ההרעה בסנטימנט העסקי בארץ ויגדילו את פוטנציאל היצור, המכירות הרווחים והדיבידנדים. המלצתינו על המניה - קניה.

 

אלביט מערכות. תשואה ב-2014: 18%

אלביט מערכות מפתחת ומייצרת מערכות בעיקר לשימושים ביטחוניים. מוצרי החברה כוללים בין השאר מערכות בקרה ושליטה, ציוד תקשורת, מערכות מודיעין, מל"טים, סימולאטורים, קסדות טיס ומערכות להגנת גבולות ומתקנים אסטרטגיים. החברה מצליחה לצמוח בשוק הביטחוני בשל פיזור גיאוגרפי ומוצרים טכנולוגיים מתקדמים. המלצתינו על המניה - תשואת יתר.

 

מל"ט הרמס 900 של אלביט מערכות מל"ט הרמס 900 של אלביט מערכות

 

פרוטרום. תשואה ב-2014: 60%

החברה הינה יצרנית חומרי טעם וריח, בעיקר לתעשיית המזון העולמית. החברה מציגה צמיחה אורגנית לצד יכולות M&A מוכחות, אשר הביאו אותה להיות שחקן גלובלי משמעותי. בשנתיים האחרונות רכשה פרוטרום 8 חברות, רכישות שתרמו רבות לצמיחה המהירה ולשיפור הניכר ברווחיות. אנו מעריכים כי פוטנציאל הסינרגיה הקיים בחברה עדיין רב ויבוא לידי ביטוי בשנתיים הקרובות. אנו מעריכים כי התמחור הנוכחי עדיין מצדיק את ההשקעה במניה, זאת אף מבלי לקחת בחשבון צמיחה נוספת, אשר תושג באמצעות רכישות נוספות. המלצתינו על המניה - קניה.

 

 

קמהדע. תשואה מתחילת 2014: 72%-

קמהדע היא חברת ביו-פרמצבטיקה. לחברה שני מגזרים - תעשייתי והפצה. לחברה מספר מוצרים בניסוי, במעמד תרופת יתום. מוצר הדגל של החברה הוא הגלסיה לחולי "נפחת תורשתית". באחרונה הרחיבה החברה את ההסכם האסטרטגי עם חברת בקסטר לשיווק המוצר בארה"ב. כמו כן, הציגה תוצאות ביניים חיוביות בשלב 1/2 לטיפול במחלת השתל נגד מאחסן. בקרוב צפויה הודעה על תוצאות ניסוי לחיסון כלבת בארה"ב - שוק בגודל של 100 מיליון דולר. חשוב לציין כי מדובר בענף תנודתי ברמת סיכון גבוהה מאוד. המלצתינו על המניה - קניה חזקה.

 

מטריקס. תשואה בשנת 2014 1.5%

מטריקס היא חברת אינטגרציה ושירותי טכנולוגיית מידע. פעילות החברה מתמקדת בעיקר בתחום פתרונות תוכנה, המרכז למעלה מ-70% מהכנסותיה. למרות הקשיים בשוק ה- IT בשלוש השנים האחרונות, הצליחה החברה לשמור על יציבות תוך מיקוד בפעילויות עדכניות, כגון סייבר ומובייל – פעילויות הצפויות לצמוח גם בשנה הבאה. לחברה מדיניות דיבידנד, כאשר בשנים האחרונות עומדת תשואת הדיבידנד על כ- 6%. המלצתינו על המניה - קניה.

 

מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס צילום: עמית שעל

 

פיזור תיק השקעות

 

מניות: 20% - 8% בישראל, 12% בחו"ל. פיזור הגיאוגרפי מומלץ בחו"ל: ארה"ב 54%, גוש היורו 23%, אנגליה 6%, אסיה ללא יפן - 10%,יפן 7%.

אג"ח ממשלתיות: 20% - 10% שקליות, 10% צמודות.

אג"ח קונצרניות: 18% - 9% צמודות, 9% שקליות.

פקדונות: 22% - 11% שקליות, 11% צמודות.

סחורות: 5%.

מזומן: 15%

 

מה נראה ב-2015?

 

דולר - 4 שקלים

יורו - 4.7 שקלים

ת"א 25 - עלייה של 5%

דאו ג'ונס - עלייה של 6%

 

למוציא האנליזה אין עניין אישי בנייר ערך נשוא האנליזה. האמור באנליזה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x