$
שווקי חו"ל

מתקרבת להנפקה בנאסד"ק: כיאזמה מגייסת 56 מיליון דולר

על פי הערכות בשוק, החברה לא תוכל לצאת להנפקה אם לא תספק הסברים לביטול עסקת הענק של 600 מיליון דולר, שנחתמה עם רוש ב־2013

מאיר אורבך 08:2030.12.14

חברת פיתוח התרופות הישראלית כיאזמה גייסה 33 מיליון דולר, כך על פי דיווח של החברה לרשות ניירות ערך האמריקאית.

 

ההערכות הן שהחברה נמצאת בשלבים מתקדמים להשלמת גיוס בהיקף 56 מיליון דולר. על פי מסמכי רשות ניירות ערך, בגיוס זה השתתפו מרבית הקרנות שהשקיעו בחברה בעבר, ובהן Abingworth ,MPM Capital ,F3 Ventures ARCH Ventures, Med Health Ventures ועופר הייטק. שווי כיאזמה הוערך בגיוס הנוכחי ב־100 מיליון דולר לפני הכסף, כך נודע ל"כלכליסט".

 

החברה, שנוסדה ב־2001, גייסה עד כה 106 מיליון דולר. סבבי הגיוסים נועדו לקרב אותה להנפקה בבורסת נאסד"ק.

 

רוני ממלוק רוני ממלוק צילום: מיקי נועם אלון

 

באוגוסט השנה דיווחה החברה, הפועלת בירושלים ובבוסטון, על ביטול הסכם נרחב עם ענקית התרופות השוויצרית רוש, שנחתם בפברואר 2013 לפיתוח Octreolin, תרופה המיועדת לטיפול באקרומגליה (ייצור מוגבר של הורמון גדילה). היקף ההסכם עמד על 600 מיליון דולר. במסגרת ההסכם קיבלה כיאזמה מקדמה של 65 מיליון דולר, והיתה אמורה לקבל בתשלומים נוספים את יתרת הסכום עם עמידה באבני דרך של פיתוח התרופה, כגון הצלחה בניסוי שלב 3. ככל הנראה, כיאזמה קיבלה חלק מהתשלום, אבל את מרביתו היא לא תקבל, מאחר שהיא היתה מותנית ביעדי מכירה ובתמלוגים. למרות השווי הגבוה של החברה, ההערכות בשוק הן שכל עוד החברה לא תציג הסברים משכנעים לביטול העסקה עם רוש, היא לא תוכל להנפיק בנאסד"ק.

 

ביוני 2014 דיווחה החברה על סיום שלב 3 בניסוי של Octreolin. מדובר בגרסה אורלית לזריקת הסנדוסטטין של נוברטיס, שמכירותיה עומדות על 1.5 מיליארד דולר בשנה. היקף שוק התרופות לאקרומגליה עומד על 2–2.5 מיליארד דולר בשנה.

 

החברה, שנוסדה לפני 14 שנה בידי דליה מגידו, גיא יכין ומולי בן־ששון, עברה ב־2008 ארגון מחדש על ידי המנכ"לית הנוכחית ד"ר רוני ממלוק ופרד פרייס, המשמש כיום כמנכ"ל ביובלאסט הישראלית, שהנפיקה ב־2014. ב־2013 ביצעה החברה סבב פיטורים גדול של כשליש מעובדיה. ממלוק סירבה להתייחס לגיוס.

  

כיאזמה

נוסדה: 2001

מנכ"לית: ד"ר רוני ממלוק

גיוסים עד כה: 162 מיליון דולר

עובדים: 25 עובדים בירושלים ובוסטון

התמחות: פיתוח תרופות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x