שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תע"א ממשיכה בדיבידנדים המקוצצים - חילקה 36 מיליון שקל למדינה

חברת התעשיות ביטחוניות חילקה 14% מהרווח הנקי שרשמה בשנת 2013, כחלק מהסדר עם המדינה שמאפשר לה לחלק דיבידנדים מופחתים

גיל קליאן 12:5428.12.14

תעשייה אווירית חילקה של 36 מיליון שקל למדינה - על רווחי שנת 2013. החברה הודיעה היום (א') על העברת הדיבידנד, שמהווה כ-14% מהרווח הנקי של החברה באותה שנה.

 

מדובר בעוד דיבידנד מקוצץ שמקבלת המדינה מחברת המערכות הביטחוניות, כחלק מ"דיל" שנרקם בין החברה למדינה בעבר, בין השאר תוך מעורבות של יו"ר ועד העובדים בחברה, ח"כ חיים כץ (שבימים אלה מתנהל מאבק בין רשות החברות לחברה על הגדרתו כבר 15 שנים כעובד בחל"ת) עקב החרגת תעשייה אווירית מחוק עידוד השקעות הון. כחלק מאותו דיל נקבע כי תעשייה אווירית לא תחויב לחלק דיבידנד של 50%-60% כמו החברות הממשלתיות האחרות.

 

ב"דיל" של אז נקבע - כי תעשייה אווירית תחויב לדיבידנד של 25%, כאשר מסכום זה ינוכו 32 מיליון שקל - שתע"א אמורה להשקיע חזרה במחקר ופיתוח במקום להעביר את הכספים למדינה. כך, כאשר מוסיפים לדיבידנד הנוכחי 32 מיליון שקל - עולה שיעורו מההכנסות ל-26.8% מהרווח הנקי.

 

בדיקת "כלכליסט" שבוצעה לאחרונה גילתה כי בדיבידנדים של תע"א התפתחה מכניקה מעניינת בשנתיים האחרונות - במסגרתה החברה מודיעה על דיבידנד, ואז מודיעה על קיצוץ או ביטול של אותו דיבידנד במועד מאוחר יותר.

 

חיים כץ חיים כץ צילום: נמרוד גליקמן

 

מהדו"ח השנתי של רשות החברות עולה, כי ב־3 במאי 2012 החליט דירקטוריון התעשייה האווירית על חלוקת דיבידנד של 12.5 מיליון דולר על רווחי 2011. ב־26 בדצמבר אותה שנה התכנס שוב הדירקטוריון, אבל הפעם המליץ על קיצוץ הסכום ל־4 מיליון דולר בלבד, כלומר קיצוץ של 68% בדיבידנד למדינה. הקיצוץ אושר על ידי רשות החברות, והסכום שולם בפועל לקופת המדינה רק ב־2013.

 

ב־2 בינואר 2013 החל הדירקטוריון לדון בדיבידנד על רווחי החברה בשנת 2012. אז הוחלט לשלם למדינה דיבידנד של 17 מיליון דולר. אבל גם הדיבידנד הזה לא האריך ימים, וב־29 במאי הוחלט בדירקטוריון לבטל אותו כליל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x