$
בורסת ת"א

המ-לט רוכשת חברה בריטית ב-3.3 מיליון דולר

המ-לט, שמספקת מערכות להובלת גזים לתעשייה, תשתמש ברכישה של Cambridge Fluid Systems כדי להגדיל את סל המוצרים שלה

גיל קליאן 18:3724.12.14

חברת המ-לטשבשליטת קרן פימי הודיעה היום (ד') על רכישת חברת Cambridge Fluid Systems האנגלית תמורת 3.3 מיליון דולר. כיום נמצאת החברה הנרכשת בבעלות חברת Hale Hamilton. השלמת העסקה צפויה ב-5 בינואר.

 

באמצעות הרכישה מקווה המ-לט להגדיל את סל המוצרים שהיא משווקת כיום ללקוחותיה. המ-לט מוכרת מערכות להובלת גזים למפעלים, בעיקר לתעשיית המוליכים למחצה. המ-לט מכירה את החברה הנרכשת, ועד כה עבדה מולה במספר חוזים - בהם עשתה המ-לט שימוש במוצרים של החברה הנרכשת על מנת לספק סל מוצרים שלם יותר ללקוחות שלה.

 

אורי אולינר, מנכ"ל המ-לט, מסר בהודעת החברה כי "ל-Cambridge Fluid Systems ישנן יכולות מוכחות בייצור מערכות למגוון רחב של תעשיות, בהן תעשיית ייצור השבבים והפאנלים הסולאריים, הפטרוכימיה, המכשור האנליטי, התעופה, הפרמצטביקה ותעשיות נוספות. רכישת Cambridge Fluid System מביאה לעלייה אנכית בשרשרת הייצור ומרחיבה משמעותית את הפעילות של המ-לט בתחום של אספקת פתרונות ומערכות שלמות. המ-לט עובדת בשיתוף פעולה עם Cambridge Fluid System ויש לנו היכרות רבת שנים עימה. בכוונתנו להרחיב את הפעילות השיווקית שלה לטריטוריות בהן פועלת המ-לט היום. החברה הנרכשת דומה באופייה לחברת אסטבה ההולנדית שנרכשה בשנת 2010 כחלק מהאסטרטגיה למתן פתרונות כוללים לתעשייה".

 

96% מהמכירות של המ-לט הן מכירות לייצוא. מכירות החברה עמדו ברבעון השלישי על 24.4 מיליון דולר, צמיחה של 17.1% לעומת הרבעון המקביל. הצמיחה של המ-לט גררה גם שיפור ברווח התפעולי, שעמד ברבעון השלישי על 3.5 מיליון דולר, עלייה של 56.7% לעומת תקופה המקבילה בשנת 2013. עם זאת, בשורה התחתונה דיווחה המ-לט על שיפור של 3.3% בלבד ל-1.8 מיליון דולר - עקב עלייה בהוצאות המימון והוצאות המס של החברה ברבעון.

 

אורי אולינר אורי אולינר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x