$
בורסת ת"א

רכישה שלישית של פרוטרום ב-2014: ויטיבה הסלובנית תמורת 10 מיליון דולר

ויטיבה עוסקת בתמציות צמחים בעלי ערכים בריאותיים. נשיא פרוטרום, אורי יהודאי: "אנחנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות"

גיל קליאן 10:3823.12.14

התיאבון של חברת התמציות פרוטרוםלא יודע שובע - החברה דיווחה הבוקר (ג') על רכישה של 92% מחברת ויטיבה (Vitiva) בסלובניה תמורת 10 מיליון דולר במזומן.

 

ויטיבה עוסקת במיצוי צמחים בעלי תכולת נוגדי חמצון גבוהה, ובעלי ערכים בריאותיים מוכחים מדעית. כמו כן, לחברה פעילות צבעים. לחברה 61 עובדים, מתוכם 10 עובדי מחקר ופיתוח. מתוך עובדי המחקר והפיתוח, 8 הם בעלי תואר PhD. מכירות החברה עמדו ב-12 החודשים שהסתיימו בנובמבר 2014 על 11 מיליון דולר, צמיחה של 27%.

 

מדובר ברכישה שלישית של פרוטרום ב-2014 - כחלק מהאסטרטגיה של החברה בשנים האחרונות לבצע רכישות שיספקו לחברה צמיחה במכירות ודריסת רגל בשווקים חדשים, כשהדגש הוא על ביצוע רכישות בשווקים מתפתחים ושל ביצוע רכישות של מוצרים שיכולים להגדיל את סל המוצרים ה"בריאותי" של החברה. זאת, מתוך הצורך לתת מענה לחברות מזון שמעוניינות לייצר מוצרים בריאים יותר, מחומרים כמה שיותר טבעיים.

 

פרוטרום ציינה בדיווח כי "לויטיבה ידע רב שנים ויכולות מצוינות למיצוי רכיבים פעילים מצמחים (ובמיוחד רוזמרין, זית,הדרים ועוד) ואלה יסייעו לפרוטרום בהרחבת סל המוצרים הטבעיים שלה גם לתחום המזון וגם לתחומי הבריאות והקוסמטיקה. בנוסף לויטיבה יכולות מו"פ ובסיס ידע מבוסס מחקר רב שנים להמשך הרחבת סל המוצרים הנוכחי שלה וכניסה לתחומים נוספים, במיוחד לתחום שימור והגנת מזון והארכת חיי מדף, המבוססים על רכיבים טבעיים, יחזקו עוד יותר את מעמדה של פרוטרום כשחקנית מובילה במו"פ, ייצור ומכירה של פתרונות אלו".

 

"פעילות הצבעים הטבעיים למזון תתוסף לפעילות הצבעים הטבעיים למזון של מונטנה, אשר נרכשה על ידי פרוטרום בספטמבר השנה, ומהווה את המשך יישום אסטרטגית החדירה של פרוטרום לתחום הצומח של הצבעים הטבעיים למזון, תוך כוונתה להמשיך ולהשקיע בהרחבה מהותית של פעילותה הגלובלית בתחום צומח זה".

 

אורי יהודאי, נשיא החברה, ציין בהודעתה כי "רכישת ויטיבה היא הרכישה השלישית שאנו מבצעים השנה ואנחנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות של חברות ופעילויות בתחומי פעילותנו. נמשיך ליישם את אסטרטגית הצמיחה המהירה שלנו המבוססת על שילוב צמיחה פנימית רווחית ורכישות אסטרטגיות".

 

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x