שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עליית מדרגה בסכסוך בין בני הדודים: דודי ויסמן מכר אחזקותיו הישירות באלון

מכירת המניות בשווי של 7.2 מיליון שקל נעשתה על רקע כוונתו של שרגא בירן להדיח מתפקיד מנכ"ל קבוצת אלון את בן דודו ויסמן - המכהן בתפקיד מזה 20 שנה. הסכסוך החריף לאחרונה בעקבות מינוי מנכ"ל מגדל לשעבר, יונל כהן, לדירקטוריון באלון

נורית קדוש 15:2018.12.14

דודי ויסמן מכר מניות של אלון רבוע כחולבשווי של 7.2 מיליון שקל. ויסמן, המכהן כמנכ"ל באלון רבוע כחול המחזיקה במגה, דור אלון ורבוע כחול נדל"ן, מכר אתמול (יום רביעי) בעסקה מחוץ לבורסה 699 אלף מניות במחיר של 10.37 שקלים למניה ובתמורה כוללת של 7.25 מיליון שקל. שער הפתיחה עמד היום לפני המסחר על 10.93 שקל.

המכירה בוצעה על רקע הסכסוך העסקי וכוונתו של שרגא בירן להדיח מתפקיד מנכ"ל קבוצת אלון את ויסמן. בעקבות המכירה ויסמן לא מחזיק יותר באופן אישי במניות של אלון רבוע כחול. ניתן לראות במהלך זה של ויסמן הבעת אי אמון בעתידה של אלון רבוע כחול שלא תחת ניהולו.

 

הסכסוך המתמשך בין השותפים ובעלי השליטה בחברת ביילסול, שרגא בירן (80%) ודודי ויסמן (20%), החריף עת הודיע לאחרונה בירן על כוונתו למנות את אביגדור קפלן למנכ"ל קבוצת אלון, שביילסול מחזיקה ב־53% ממניותיה, ובכך להדיח את שותפו לעסקים ובן דודו ויסמן, המכהן בתפקיד מזה עשרים שנה. מקורבי בירן טוענים כי ללא הארכת הסכם העסקתו בסוף החודש, יסיים ויסמן את תפקידו בחברה. מנגד טוענים בסביבתן של ויסמן כי לא המשך כהונתו דרושה אישור, אלא רק התנאים שיקבל.

 

הסכסוך בין השניים נמשך כבר כשנה והחריף לאחרונה בעקבות מינוי מנכ"ל מגדל לשעבר יונל כהן לדירקטוריון בקבוצת אלון בחודש מרץ. כהן מונה מטעם בירן, שהפך עם כניסתו לתפקיד למעורב יותר בפעילות. אם אכן יסיים ויסמן את תפקידו בעוד כשבועיים, צפוי אביגדור קפלן להחליפו. קפלן כיהן כמנכ"ל המרכז הרפואי הדסה בתקופת המשבר שחווה בית החולים.

 

לפני כחודש הורידה חברת הדירוג S&P מעלות את תחזית דירוג האשראי של קבוצת אלון מחיובית ליציבה, והותירה את הדירוג ברמה של -A. במעלות ציינו במפורש שמתן דירוג שלילי יישקל אם החברה לא תנקוט בטווח הקרוב פעולות קונקרטיות לגיוס מקורות לצורך הפירעונות שיחולו עליה החל משנת 2016.

שרגא בירן ודודי ויסמן שרגא בירן ודודי ויסמן צילום: אוראל כהן עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x