$
בורסת ת"א

ירון ייני מציג: כך הופכים שלד בורסאי לאג"ח על נדל"ן בארה"ב

השלד הבורסאי פרוטאולוג'יקס דיווח כי הוא נמצא במגעים להעמדת הלוואה של 3.5 מיליון דולר בריבית של 15% למימון פרויקט נדל"ן בברוקלין

גיל קליאן 14:4116.12.14

גל הנפקות האג"ח על נדל"ן אמריקאי מגיע גם לשלדים הבורסאיים של ירון ייני. פרוטאולוג'יקס, שלד בורסאי בשליטת אפסווינג של ייני, הודיע הבוקר (ג') כי הוא נמצא במו"מ להעמדת הלוואה של 3.5 מיליון דולר למימון פרויקט נדל"ן בברוקלין, שתישא ריבית של 15%.

 

פרוטאולוג'יקס ציינה בדיווח כי ההלוואה תהיה רק כנגד אותו פרויקט, תובטח בבטוחות, ותפירע לפני חלוקת רווח כלשהו מהפרויקט. מדובר בפרויקט בהיקף של 5.8 מיליון דולר, כך שהמימון של פרוטאולוג'יקס יעמוד על כ-60% מהיקף הפרויקט (כאשר לא ידוע האם שאר הכסף יגיע מהון עצמי של היזם או אשראי מגופים אחרים). פרוטאולוג'יקס לא דיווחה מיהו היזם שעומד מאחורי אותו פרויקט נדל"ן בברוקלין.

 

ברוקלין ברוקלין צילום: בלומברג

 

כיום לפרוטאולוג'יקס אין שום פעילות עסקית. אם ההלוואה תצא לדרך, היא תהפוך לפעילות היחידה של החברה. במקרה כזה, רכישת מניות של פרוטאולוגי'קס תהיה שקולה במידה רבה לרכישת אג"ח של חברת נדל"ן אמריקאית.

מה דעתך על מניית קאנומד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אג"ח של חברת נדל"ן הפועלת בארה"ב הפך בחודשים האחרונים לסחורה נפוצה בשוק ההון המקומי, עם שלל הנפקות כמו ספנסר, לייטסטון, אקסטל, אולייר וברוקלנד - שכולן הצטרפו לשוק הישראלי עם הנפקות אג"ח בחצי השנה האחרונה. כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", חברות אלה לא הביאו יותר מדי נחת למשקיעים שרכשו את האג"ח, כאשר רק האג"ח של ספנסר הניבו תשואה חיובית מאז ההנפקה. 

 

הדיווח של פרוטאולוג'יקס מגיע ימים ספורים לאחר שקיבלה טענות מרשות ניירות ערך על אופן אישור הסכמי הניהול מול אפסווינג והסכמי ההעסקה של מנכ"ל פרוטאולוג'יקס, שגיא בן ישי. לטענת הרשות, ההסכמים אושרו בצורה לא תקינה, בזכות הצבעה של בעל מניות פרטי שהיה אמור להיות מסווג כבעל עניין באישור העסקה. החברה דחתה את טענות הרשות, אך עדיין ציינה כי תפנה לייעוץ משפטי בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x