שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

רמי שביט מחפש קונים: גם ויקטורי מתעניינת ברכישת רשת ניו־פארם

בעל השליטה ברשת הדראגסטור מבקש עבורה 150 מיליון שקל, אך אייל רביד, בעלי השליטה ברשת הסופרים, מוכן לשלם 100 מיליון שקל

גולן חזני 08:1816.12.14

אחרי שאלי אלעזרא, בעל השליטה של הכשרה ביטוח, נסוג מרכישת ניו־פארם ברגע האחרון, נותר אייל רביד, בעל השליטה ברשת הסופרמרקט ויקטורי, המועמד הרציני לרכישת הרשת. ל"כלכליסט" נודע כי רביד בוחן את רכישת הרשת באמצעות ויקטורי. בנוסף, רביד ניהל בשבועיים האחרונים מספר פגישות לרכישת הרשת עם בעל השליטה בניו־פארם, רמי שביט, ובמקביל עם הבנקים המממנים של ניו־פארם והמשביר אחזקות, החברה־האם שלה.

 

שביט דורש עבור הרשת כ־150 מיליון שקל, אולם רביד מוכן לשלם כ־100 מיליון שקל. פער זה בין הצדדים הביא לכך שהמגעים לא הבשילו לידי עסקה בשלב זה והופסקו. עם זאת, מקורבים למגעים טוענים כי הם עשויים להתחדש בקרוב על רקע העובדה שעל המשביר לפרוע תשלום של 24 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שלה בפברואר הקרוב.

מה דעתך על מניית ויקטורי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לביצוע העסקה נדרש אישור הבנקים המממנים של ניו־פארם. הרשת חייבת לבנקים 92 מיליון שקל, ואיננה עומדת באמות מידה פיננסיות שהציבו שניים מתוך שלוש הבנקים.

 

ויקטורי עשויה לחסוך כשני שליש מהוצאות המטה של ניו־פארם בכך שתאחד בין מטות שתי הרשתות. הוצאות המטה של ניו־פארם מוערכות בכ־15 מיליון שקל.

 

ניו־פארם היא רשת הדראגסטורים השנייה בגודלה בארץ. היא כוללת 66 סניפים ופועלת בשלושה תחומים: קוסמטיקה (28% מהמכירות), טואלטיקה (35%) ובתי מרקחת (37%). הרשת לא מצליחה להוות תחרות ממשית לסופר־פארם, ובתשעת החודשים הראשונים של 2014 ירדו הכנסותיה ל־548.3 מיליון שקל, ירידה של 6.4% לעומת התקופה המקבילה ב־2013. הרווח התפעולי שלה ירד ל־6.8 מיליון שקל, ירידה של 8% לעומת התקופה המקבילה.

 

ויקטורי מפעילה 27 סופרמרקטים בשטח של 26 אלף מ"ר. בקופת החברה היו בסוף הרבעון השלישי 36 מיליון שקל ובנוסף היא בעלת אשראי לא מנוצל של 11 מיליון שקל. ההכנסות בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2014 עמדו על 673 מיליון שקל והרווח הנקי עמד על 16 מיליון שקל, עלייה של 48% ביחס לתקופה המקבילה ב־2013.

 

ניו פארם ניו פארם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x