$
בורסת ת"א

אורמת טכנולוגיות מצטרפת לבורסה של תל אביב

הבוקר מודיעה קבוצת אורמת כי דירקטוריון החברה האמריקאית אישר רישום בתל אביב לאחר המיזוג עם החברה האם הישראלית. אורמת טכנולוגיות הרשומה בניו יורק תירשם בבורסה בינלאומית נוספת

מיקי גרינפלד 08:2011.12.14

אורמת טכנולוגיות הודיעה, כי לאחר המיזוג עם החברה האם אורמת תעשיות, תרשום טכנולוגיות את מניותיה למסחר בבורסת תל אביב, ותהפוך בכך לדואלית - אורמת טכנולוגיות נסחרת בבורסה של ניו יורק (NYSE).

 

בחברה אמרו ל"כלכליסט" כי ההחלטה להירשם לבורסה המקומית נובעת "מתוך אמון מלא בשוק ההון הישראלי ובבורסה בתל אביב". אורמת טכנולוגיות, הנסחרת בניו יורק בשווי של כ-1.22 מיליארד דולר, צפויה להיכנס ישירות למדד ת"א 25.   

 

עוד מסרה אורמת בהודעתה כי היא מתכוונת להירשם במקביל בבורסה בינלאומית נוספת. שם הבורסה לא פורסם, אך הכוונה היא לאחת הבורסות המובילות בשוק העולמי. 

יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת, אמר בתגובה: " אורמת טכנולוגיות פועלת להשלמת רכישת מניותיה של חברת האם אורמת תעשיות בעסקת החלפת מניות על מנת לייצר מבנה פשוט ויעיל יותר. הרישום הנוסף ישרת את מטרות החברה להגדלת הסחירות ויצירת עניין בקרב מגוון רחב יותר של בעלי מניות".

 

מאורמת טכנולוגיות נמסר עוד כי "החברה צופה כי הרישום הנוסף יבוצע במהירות האפשרית בכפוף לדרישות הרגולטוריות השונות".

 

לפני כחודש פרסמה אורמת תעשיות הישראלית שבשליטת קרן פימי, המנוהלת על ידי ישי דוידי, כי בכוונתה להתמזג עם החברה־הבת אורמת טכנולוגיות. אורמת שכרה את שירותי בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן להוביל את המהלך.

 

אורמת תעשיות הנה חברה ריקה מפעילות וללא כל חוב שהאחזקה היחידה שלה היא במניות (60%) אורמת טכנולוגיות. אורמת טכנולוגיות נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 1.22 מיליארד דולר כאמור, כשאורמת תעשית נסחרת בת"א בשווי של מעט פחות מ-3 מיליארד שקל.

 

מה דעתך על מניית אורמת טכנו (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המיזוג צפוי להביא למחיקתה של אורמת תעשיות מהבורסה של תל אביב .בסוף חודש אוקטובר פורסם ב"כלכליסט" כי בקרן פימי נשקלת האפשרות לרשום את אורמת טכנולוגיות בבורסה התל אביבית, והפיכתה לחברה דואלית.

 

פימי מחזיקה ב־24.2% ממניות אורמת תעשיות; משפחת ברוניצקי, השותפה לשליטה, מחזיקה ב־15.07%; נורסטאר, בשליטת חיים כצמן ודורי סגל, מחזיקה ב־7.7%; חברת הביטוח מגדל מחזיקה ב־9.2%; ובית ההשקעות פסגות מחזיק ב־7.5%.

 

במקרה של מיזוג הגופים צפויים להחזיק באחוזים נמוכים במעט בחברה־הבת. המניות של ברוניצקי משועבדות בידי בנק הפועלים, במידה והמיזוג יצא לפועל הבנק יקבל שיעבוד על מניות אורמת טכנולוגיות ויידרש לאשר את המהלך, בדומה למחזיקים האחרים.

 

אורמת טכנולוגיות רשמה ברבעון השלישי גידול של 7.3% בהכנסות ל- 140.2 מיליון דולר לעומת 130.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה - הרווח הנקי הסתכם ברבעון ב- 16.5 מיליון דולר או 36 סנט למניה, לעומת 13 מיליון דולר או 28 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

החברה העלתה את הטווח התחתון של התחזית לשנת 2014 וצימצמה את הטווח - על פי הצפי המעודכן יעמדו ההכנסות על 560-550 מיליון דולר כאשר הכנסות מגזר החשמל יעמדו על 375 עד 380 מיליון דולר והכנסות מגזר המוצרים יעמדו על 175 עד 180 מיליון דולר.

 

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x