$
המלצות ואזהרות

המלצות 2015

אחרי המלצה מוצלחת על נייס: דיסקונט לוקחים סיכון והולכים על הביומד

בשנה שעברה רשמו בדיסקונט הצלחה ענקית עם נייס שזינקה ב-39%, אך זו התקזזה בהמלצה המאכזבת על אבוג'ן. השנה הם בוחרים להאמין באינטק פארמה ובכן פייט, ומאזנים את רמת הסיכון עם גזית גלוב; פרויקט "המלצות 2015" של כלכליסט יוצא לדרך

מיקי גרינפלד 11:4714.12.14

את פרויקט "המלצות 2015" של כלכליסט פותח בנק דיסקונט שחוזר לפרויקט ההמלצות, לאחר תוצאה מעורבת בשנה החולפת - שנה בה מדד ת"א 25 עלה 11%. ההמלצה המוצלחת ביותר של הבנק לקראת 2014 היתה על מניית נייס, שזינקה ב-39% במהלך השנה, ואולם זו התקזזה בצניחה בשיעור דומה של מניית אבוג'ן, שגם עליה המליצו בדיסקונט. מול התשואות השנתיות החיוביות על אורמתועל בזן, של 13% ושל 1% בהתאמה, ההמלצה על איזיצ'יפהניבה ירידה של 12%. 

 

בכל הקשור לאג"חים, כל ההמלצות של דיסקונט הניבו תשואה חיובית, ואולם בשיעור נמוך: דלק אנרגיה ד' הניבה השנה תשואה של 3.4%, אינטרנט זהב תשואה של 4.2%, תעשייה אווירית עם פלוס 2.7%, נצבא ה' גם כן עם 2.7%, ושלמה החזקות יד' סיימה את השנה בתשואה חיובית של 0.8% בלבד.

 

השנה, בוחרים בדיסקונט להמר על שתי מניות ביומד, לצד הימור סולידי יותר על ענקית הנדל"ן של גזית גלוב. עוד הימור גדול הוא על בזק, אך באופן עקיף בלבד. בשוק האג"ח בדיסקונט בוחרים להיות עקביים עם שלמה החזקות, אך שאר האיגרות שייכות כולן למגזר הנדל"ן, בישראל ובחו"ל.

 

פרויקט "המלצות 2015" של כלכליסט יוצא לדרך - זו השנה הרביעית. החל מהיום ועד סוף השנה האזרחית - בתי ההשקעות והבנקים המובילים בישראל יציגו מדי יום את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה.

 

מניות

אינטק פארמה. תשואה ב-2014 - 38%-

החברה מפתחת טכנולוגיה המאריכה את משך הספיגה של תרופות (קיימות) בקיבה, באמצעות ה-"אקורדיון". במחצית השנייה של 2015, צפויה החברה להתחיל ניסוי שלב III באקורדיון הספוג בתרופה קיימת - הלבדופה. להערכתנו, החברה תנסה להשיג הסכם שת"פ למימון הפיתוח. הצלחה מסחרית של תרופה אחת, תציף ערך על הפלטפורמה כולה שפיתחה החברה. סיכון גבוה.

  

כן-פייט ביופרמה. תשואה ב-2014 - 34%-

כלל פיתוחי החברה (התוויות) מבוססים על אותה מולקולה/מנגנון ביולוגי, ולפיכך מדובר בפלטפורמה טכנולוגית. החברה מפתחת מספר מולקולות קטנות הניתנות דרך הפה ולא בהזרקה (יתרונות רבים). ההתמקדות הינה בהתוויות בהן אין כיום מענה כלל או שאינו יעיל דיו. ברבעון הראשון של 2015 צפויה לפרסם תוצאות ניסוי ב-300 חולי פסוריאזיס. סיכון גבוה.

  

מאמינים בביומד מאמינים בביומד צילום: shutterstock

 

אורמת תעשיות. תשואה ב-2014 - 13% 

בעלת השליטה (פימי) החלה במהלך למזגה לתוך חברת הבת - אורמת טכנולוגיותהנסחרת בנאסד"ק. בסיום המהלך, תימחק אורמת תעשיות מהמסחר ובעלי המניות יקבלו מניות מניות אורמת טכנולוגיות במקום. השטחת הקבוצה תאפשר הכנסת שותפים פוטנציאליים, שיאפשרו לפימי לרשום רווחי הון על השקעתם בחברה. לאורמת טכנולוגיה ייחודית בתחום הטורבינות והאנרגיה הגיאותרמית. סיכון בינוני.

  

גזית גלוב. תשואה ב-2014 - 3.7%

חברת החזקות בתחום הנדל"ן המניב, המתמחה במרכזים מסחריים בצפון אמריקה, אמריקה, אירופה, ישראל וברזיל. ההנהלה קפדנית וממוקדת אסטרטגית. החברה מחלקת דיבידנד בשיעור של 4%. כל עוד סביבת הריבית בשווקי היעד תיוותר נמוכה, המרווח הפיננסי על הנכסים יוותר גדול. החברה נהנית פעמיים – מתשואות נאות על הנכסים ומעלות מימון זולה יותר. סיכון נמוך-בינוני.

  

אינטרנט זהב. תשואה ב-2014 - 11%

החברה מחזיקה דרך בי-קומיוניקיישנס בכ-21% ממניות בזק ומתנהגת בקורלציה גבוהה (מינוף) למניית בזק - מינוף שעובד כמובן גם בצד השלילי. כל עוד בזק תוכל לייצר דיבידנדים בקצב 1.5 מיליארד שקל ומעלה, כך ייטב מצבה של אינטרנט זהב. רפורמה שאושרה לאחרונה בשוק הקווי עשויה לפגוע בבזק ובאינטרנט זהב. סיכון גבוה.  

  

 

איגרות חוב

יואל 3 -  תשואה 1.1%, צמודה למדד, מח"מ 1.6 שנים, דירוג - AA

החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב והבנייה באמצעות החברות איירפורט סיטי ונצבא, ובתחום הנפט והגז באמצעות החברות נפטא וישראמקו. אנו ממליצים על האג"ח ללקוחות שונאי סיכון בזכות הבסיס הכלכלי היציב והמגוון, התשואה הגבוהה יחסית לקבוצת הדירוג והמח"מ הקצר.

 

גזית גלוב ה' -  תשואה 1.5%, לא-צמודה בריבית משתנה, מח"מ 2.8 שנים, דירוג -AA

החברה עוסקת ברכישה וניהול של מרכזים מסחריים בארה"ב ובקנדה. החברה נהנית ממומחיות בתחום פעילותה, מניהול איכותי וחשיפה לכלכלה האמריקאית המתאוששת.

אנו ממליצים על האג"ח ללקוחות שונאי סיכון בזכות התשואה העודפת והמח"מ הקצר. בנוסף, לאור הריבית הנמוכה יש לדעתנו מקום לגיוון בסיס החשיפה.

 

הצוות המוביל של גזית גלוב: המנכ"ל רוני סופר ובעלי השליטה דורי סגל וחיים כצמן הצוות המוביל של גזית גלוב: המנכ"ל רוני סופר ובעלי השליטה דורי סגל וחיים כצמן צילום: סיוון פרג'

 

שלמה החזקות יד' תשואה 1.9%, צמודה למדד, מח"מ 2.6 שנים, דירוג A2

החברה פועלת בתחומי הליסינג, ההשכרה, המכירה, הייבוא והביטוח של כלי רכב. האג"ח מגובות בבטוחה ספציפית איכותית בדמות של צי רכב והחוזים עליו.

אנו ממליצים על האיגרת ללקוחות בעלי שנאת סיכון בינונית בזכות התשואה העודפת, המח"מ הקצר והשעבוד הנלווה.

 

אלרוב נדל"ן ב' תשואה 2.4%, צמודה למדד, מח"מ 2.9 שנים דירוג A2

אלרוב עוסקת בתחומי ייזום נדל"ן, נדל"ן מניב ומלונאות בארץ ובחו"ל (ברובם בשוויץ). אנו ממליצים על האיגרת ללקוחות בעלי שנאת סיכון בינונית בזכות אופי הפעילות, והתשואה הגבוהה יחסית לקבוצת הדירוג והמח"מ הקצר.

 

אקסטל א' תשואה 5.9%, צמודה למדד , מח"מ 4.0 שנים דירוג A2

החברה מחזיקה בנכסי נדל"ן איכותיים, באזור ניו יורק. אלה כוללים פרויקטים בפיתוח, נכסים מניבים וקרקעות לייזום. החברה רשומה באיי הבתולה הבריטיים. החברה מתאימה ללקוחות בסיכון בינוני-גבוה לאור המח"מ הבינוני שלה ומקום ההתאגדות. בתמורה, מקבלים המשקיעים תשואה עודפת של כ-4.6% אל מול התשואה הממשלתית.

 

תיק השקעות מומלץ

חשיפה של 45% מתיק הלקוח באג"ח ממשלת ישראל: במגזר הממשלתי הצמוד למדד אנו ממליצים על מח"מ של 3 שנים ובמגזר הממשלתי הלא-צמוד בריבית קבועה עומד על 4 שנים בצורה סינטטית (שילוב של אג"ח במח"מ קצר וארוך). חשיפה מדד/שקל: אנו רואים עדיפות לאפיק השקלי וממליצה על השקעת 27.5% באפיק הצמוד למדד ו-37.5% באפיק הלא-צמוד (בריבית קבועה ומשתנה). דהיינו, יחס של 58:42 לטובת האפיק הלא-צמוד על פני הצמוד.

 

חשיפה של 20% מתיק הלקוח באג"ח חברות בישראל: אנו ממליצים על השקעה של 5% מתיק הלקוח במדד תל-בונד שקלי, 5% מתיק הלקוח באג"ח חברות בריבית משתנה ו-10% מתיק הלקוח באג"ח בדירוג גבוה (AA) במח"מ קצר של 3 שנים. אנו רואים עדיפות להשקעה באמצעות נכסים מנוהלים. חשיפה של 5% באג"ח חברות בחו"ל: אנו ממליצים על חברות בינ"ל בדירוג השקעה (BBB- בינ"ל ומעלה) במח"מ תיק שלא יעלה על 4 שנים. זאת, במטרה לגוון את ההשקעה ולהקטין את התלות בשוק המקומי.

 

חשיפה של 10% למניות בארץ: על פי הערכתנו, רמת מחירי המניות בישראל סבירה (מכפיל רווח עתידי 16-18), וניתן להשקיע בענפים מומלצים ובמניות נבחרות. להערכתנו, ישנה עדיפות השקעה במניות החברות הגדולות והגלובליות, הנהנות מעליית שער הדולר. זאת, על פני מניות החשופות בעיקר למשק המקומי.

חשיפה של 15% למניות בחו"ל – מתוכם 65% בארה"ב, 25% אירופה ופסיפיק, 10% שווקים מתעוררים: מדדי המניות המובילים בארה"ב ממשיכים להוביל את המגמה השורית, אולם גם מדדי אירופה התאוששו יפה בחודש האחרון. השווקים המתעוררים כמקשה אחת נותרו מאחור בשל התחזקות הדולר והשפעתה השלילית על שערי החליפין בברזיל וברוסיה.

 

חשיפה של 5% למזומן: אנו ממליצים על השקעה של 5% מתיק הלקוח במזומן ולהיחשף לאפיק זה על ידי פיקדונות, פיקדונות פלוס, קרנות כספיות או מק"מ. אנו ממליצים כי החשיפה לאפיקי המט"ח תגודר באופן חלקי, אשר יבטיח ניהול סיכונים נכון ויתאים לצרכי כל לקוח ולקוח.

 

מחר בית ההשקעות אפסילון יפרסם את ההמלצות שלו ל-2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x