$
בורסת ת"א

בדקה ה-90: גבעות תמשיך להיסחר במדדים בבורסה של ת"א

לצורך כך, על בעלי המניות של גבעות לאשר עד סוף השבוע הקרוב איחוד מניות ביחס של לפחות 1:10

מיקי גרינפלד 09:4507.12.14

בדקה ה-90, נמנעה זמנית הוצאת גבעות עולם מהמדדים: מנכ"ל הבורסה אישר כי נכון לעכשיו יחידת ההשתתפות גבעות עולם לא תיגרע מהמדדים המובילים בבורסה על רקע צניחת מחיר היחידה אל קרוב לאגורה. עם זאת, על מנת שלא להיגרע מהמדדים על גבעות לאשר איחוד מניות ביחס של לפחות 1:10 עד סוף השבוע.

הלחץ בגבעות עולם החל בחמישי האחרון כשהודיעה החברה כי בעקבות ירידת מחיר יחידת ההשתתפות אל קרוב לאגורה החליטה הבורסה לגרוע את יחידות ההשתתפות של גבעות מהמדדים - ת"א מאגר, ת"א יתר-מאגר, ת"א-נפט וגז ות"א יתר-50.

 

בתגובה להחלטה, החלה גבעות במגעים מול הנהלת הבורסה, ועל רקע המגעים האמורים פרסמה הלילה השותפות זימון דחוף לאסיפה כללית מיוחדת במטרה לקבל החלטה שתאפשר את המשך הכללת החברה במדדים, ושתכלול מיזוג יחידות השתתפות באופן שיעלה את ערך היחידה פי 30 - כל 30 יחידות השתתפות תמוזגנה ליחידה אחת (איחוד מניות - רוורס ספליט). 

 

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"הצורך בכינוס דחוף של האסיפה נעשה בהתאם להבנות עם הבורסה ולאור הדחיפות אושר על ידי הח"מ. היחס שנבחר להצעת המיזוג (30 ל-1) משקף את ההבנה שקיבלה השותפות במהלך המגעים שניהלה עם הבורסה כי הבורסה שוקלת לפעול בקרוב לשנות את כלליה ולקבוע שווי נייר ערך מינימאלי גבוה משמעותית מאגורה כתנאי להיכלל במדדים. מובהר כי אין במגעים הנ"ל ו/או בזימון האסיפה על פי הודעה זו, כדי לגרוע או להוות ויתור על טענה או זכות כלשהי של השותפות בקשר להחלטת הבורסה בעניין גריעת היחידות מהמדדים", מציינים בדיווח של גבעות מהלילה.

 

שותפות גבעות סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד של 4.9 מיליון דולר, מול הפסד של 1.2 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2013. לפני פחות מחודש פרסמה החברה כי במהלך בדיקות שגרתיות בבאר מגד 6 נתגלתה דליפה בבאר. זאת בניגוד לממצאי בדיקת הלחץ בבאר מחודש יוני האחרון, שאישרה כי בעיית הדליפה נפתחרה. בארות מגד ממוקמות בסמוך לראש העין. גבעות ציינה כי עד לתיקון הדליפה לא ניתן יהיה לבצע מבחנים או הפקה בבאר.

 

 

קידוח מגד 5 של גבעות עולם קידוח מגד 5 של גבעות עולם צילום: צביקה טישלר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x