$
שווקי חו"ל

היסטוריה: סין עקפה את ארה"ב בתור הכלכלה הגדולה בעולם

לפי קרן המטבע הבינלאומית התפוקה של סין במונחים של שירותים וסחורות תעמוד השנה על 17.6 טריליון דולר, בהשוואה לתפוקה של 17.4 טריליון דולר של ארה"ב

שירות כלכליסט 17:1104.12.14

יום היסטורי בכלכלה העולמית. סין עקפה את ארה"ב והיא כעת הכלכלה הגדולה בעולם, כך לפי נתונים שפורסמו היום (ה') על ידי קרן המטבע הבינלאומית.

 

לפי הקרן התפוקה של סין במונחים של שירותים וסחורות תעמוד השנה על 17.6 טריליון דולר, בהשוואה לתפוקה של 17.4 טריליון דולר של ארה"ב. גם במונחי כוח קניה עקפה סין את ארה"ב והיא כעת אחראית על 16.5% מכוח הקניה העולמי, לעומת 16.3% של ארה"ב. לשם השוואה רק לפני 14 שנה, בשנת 2000, עמדה התפוקה של ארה"ב על רמה הגבוהה פי 3 מזו של סין.  

 

לפני 3 שנים יפן הפסידה את מקומה ככלכלה השנייה בגודלה בעולם לטובת סין, כאשר הערכות אז דיברו על כך שסין תהפוך לכלכלה הגדולה בעולם בתוך 10 שנים.

 

עם זאת, לפני כחודש פורסם כי כלכלת סין צמחה ברבעון השלישי בשיעור הנמוך ביותר שלה מאז המשבר הפיננסי העולמי, והיא בסכנה לפספס לראשונה מזה 15 שנה את יעד הצמיחה שהציבה הממשלה. הנתונים האחרונים מוסיפים לחששות כי הכלכלה הגדולה בעולם מתחילה להוות מעמסה על הצמיחה העולמית. על פי הנתונים הרשמיים שפורסמו עולה כי התמ"ג של סין צמח ברבעון השלישי בשיעור של 7.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, זהו השיעור הנמוך ביותר מאז הרבעון הראשון של 2009.

 

ברק אובמה
ברק אובמה צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x