$
בורסת ת"א

הפניקס תלווה 180 מיליון שקל לפרויקט סולארי של אנרג'יקס

מדובר בעסקת מימון מחדש בהיקף של 290 מיליון שקל שמבצעת אנרג'יקס לפרויקט הדגל שלה

אורן פרוינד 10:3003.12.14

חברת הביטוח הפניקסמקבוצת דלק של יצחק תשובה תעניק מימון של 180 מיליון שקל לפרויקט הסולארי נאות חובב של אנרג'יקס, חברת האנרגיה מקבוצת אלוני חץ שבשליטת נתן חץ. מדובר בעסקת מימון מחדש בהיקף של 290 מיליון שקל שמבצעת אנרג'יקס לפרויקט הדגל שלה, שהינו פרויקט פוטו-וולטאי בהספק של 37.5 מגה וואט לשעה.

 

החלק השני של המימון (110 מיליון שקל) תעמיד אנרג'יקס (לחברה בת ייעודית של הפרויקט) כאשר להפניקס ניתנה אופציה לתקופה של 45 ימים לקחת את חלקה של אנרג'יקס או למצוא גורם מוסדי אחר. מדובר באחד מהסכמי המימון היחידים שבהם גוף מוסדי מעמיד הלוואה ללא שותפות עם אחד מהבנקים, ובהסכם הראשון בו גוף מוסדי הוא האחראי על ארגון ההסכם מתחילתו ועד סופו.

 

ההלוואה הנוכחית תחליף חוב קיים בהיקף של 50 מיליון יורו כאשר עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט הסתכמה בכ-370 מיליון שקל. ההכנסה השנתית החזויה מהפרויקט הינה כ-42 מיליון שקל כאשר עלויות התפעול השנתיות החזויות הינן כ-5-6 מיליון שקל.

 

לוחות סולאריים לוחות סולאריים
מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אנרג'יקס היא חלק מקבוצת אלוני חץ והיא החלה את פעילותה בספטמבר 2009 והונפקה בבורסה בתל אביב במאי 2011. במסגרת ההנפקה גייסה החברה 146 מיליון שקל, באפריל 2013 גדל ההון בסך של כ-47 מיליון שקל נוספים כחלק ממימוש אופציות. החברה פועלת בשני מגזרי פעילות: התחום הפוטו-וולטאי הכולל תכנון והקמה של פרויקטים לייצור חשמל ממערכות סולאריות פוטו-וולטאיות הנמצאות בבעלותה ומכירת החשמל לחברת החשמל .

 

בבעלות אנרג'יקס (כולל הפרויקט בנאות חובב שטרם חובר לחשמל) כ-42 מגה וואט לשעה מערכות מחוברת לרשת החשמל המניבות הכנסה שנתית (לתקופה של 20 שנה) של כ-55 מיליון שקל. התחום השני של החברה הוא הוא אנרגיית הרוח הכולל פיתוח ותכנון של חוות גדולות לייצור חשמל מאנרגיית רוח, ומכירת החשמל בשוק הישראלי והפולני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x