בורסת ת"א

צוק איתן חיסל את השורה התחתונה של מלונות דן

חברת המלונות עברה מרווח נקי של 25.6 מיליון שקל ברבעון המקביל להפסד של 4.7 מיליון שקל ברבעון השלישי של שנת 2014

גיל קליאן 14:2130.11.14

דו"חות חברות התיירות ממשיכים לחשוף את הפגיעות של מבצע "צוק איתן" - שפגע אנושות במה שהיה אמור להיות עונת השיא של חברות התיירות המקומיות. היום (א') דיווחה מלונות דןשל משפחת פדרמן על שחיקה בהכנסות ועל מעבר להפסד בשורה התחתונה.

 

מלונות דן דיווחה על הכנסות של 261.5 מיליון שקל ברבעון השלישי, ירידה של 18.1% לעומת הרבעון המקביל. בנטרול פעילות ההסעדה של החברה, כלומר בפעילות המלונות בלבד, נרשמה שחיקה של 23.9% במכירות.

מה דעתך על מניית דן מלונות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מלונות דן היתה המועמדת הסבירה ביותר להראות שחיקה של ממש בתוצאות הכספיות בעקבות המבצע, על הרקע המיקומים של מלונות החברה - בעיקר בערים הגדולות ופחות באזורים שנפגעו פחות מ"בריחת תיירים" במהלך המבצע כמו אילת וים המלח. לשם השוואה, ישרוטל, שמרבית פעילותה היא בים המלח ואילת, רשמה ברבעון השלישי ירידה של 3% בהכנסות בלבד, ושורת רווח חיובית.

 

הרווחיות התפעולית של מלונות דן ללא פחת הגיעה ל-17.7%, לעומת 26.5% ברבעון המקביל - וזאת משום שהרשת לא היתה מסוגלת לקצץ בהוצאות שלה על מנת לכסות את מלוא אובדן ההכנסות בעקבות המבצע.

 

הרוח התפעולי הצטמק ב-62% להיקף של 19.7 מיליון שקל, ובעקבותיו הפך הרווח של 25.6 מיליון שקל שנרשם ברבעון השלישי של 2013, להפסד של 4.7 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2014. מגזר ההסעדה של מלונות דן הפך לרווחי ברבעון, ובלעדיו ההפסד היה מעמיק עוד יותר.

 

הסוויטה הנשיאותית של דן פנורמה בתל אביב הסוויטה הנשיאותית של דן פנורמה בתל אביב צילום: אורי אקרמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x