$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

הלחץ על שפיר הנדסה גובר: מורידה את השווי בהנפקה ל-1.8 מיליארד שקל

חברת התשתיות פרסמה הבוקר תשקיף שלפיו שוויה בהנפקה לא יירד מרמה של 1.85 מיליארד שקל- אך כעת היא נאלצת להוריד את המחיר למניה

אורן פרוינד 19:2926.11.14

שעות ספורות לאחר ששפיר הנדסה פרסמה תשקיף לפיו שווי החברה המינימלי לא יירד מרמה של 1.85 מיליארד שקל, היא נאלצת להוריד את המחיר המבוקש בשנית. ל"כלכליסט" נודע כי החברה החליטה להוריד את מחיר המינימום של המניה בהנפקה מ-6.61 שקלים ל-6.43 שקלים. שווי החברה לפני הכסף ירד מ-1.85 מיליארד שקל ל-1.8 מיליארד שקל. המוסדיים יקבלו הנחה של 2.5% בשלב המוסדי שייערך מחר.

 

שפיר הנדסה, חברת התשתיות מהגדולות בישראל, תנסה לגייס 449 מיליון שקל מהציבור. לאחר ההנפקה, בעלי השליטה האחים שפירא יירדו לאחזקה של 80% והציבור יחזיק ביתרה.

 

כשהתחילו האחים שפירא את סבב הפגישות עם המוסדיים הם היו נחושים בדעתם כי החברה שלהם שווה לא פחות מ-2.2 מיליארד שקל לפני הכסף, כלומר לפני קבלת הכסף מהציבור בהנפקה. הגופים המוסדיים חששו מהמומנט השלילי בשוק ההנפקות בת"א, בין היתר בעקבות כשלון הנפקת המניות הראשונית של קבוצת אשטרום, שאיבדה 40% משוויה מאז ההנפקה במאי האחרון.

 

כביש עוקף קריות - פרויקט של שפיר כביש עוקף קריות - פרויקט של שפיר

 

המנהרות לרכבת בירושלים הקפיצה את ההכנסות של שפיר

 

התשקיף שפורסם הבוקר כולל את הדו"חות של שפיר לרבעון השלישי. החברה רשמה הכנסות של 639 מיליון שקל, גידול של 32% מהרבעון המקביל של 2013 שנבע בעיקרו מהתקדמות משמעותית בפרויקט המנהרות A1 לקו הרכבות המהיר לירושלים. כנהוג בתחום התשתיות, שפיר הנדסה מכירה בהכנסות על הפרויקטים שלה ככל שהפרויקט מתקדם. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי חריג של 106 מיליון שקל לעומת הפסד של 44 מיליון שקל ברבעון המקביל ורווח נקי של 44 מיליון שקל ברבעון השני של 2014.

 

הגידול החריג ברווח הנקי מיוחס לרווח חד פעמי שהוכר ברבעון השלישי של 2014 בגין פעילות שהופסקה ברומניה. שפיר מבנים רומניה, זרוע פעילות התשתיות של הקבוצה במדינת רומניה, הפסיקה את פעולתה ביולי האחרון לאחר שנכנסה להקפאת הליכים מכיוון שלא קיבלה תשלום עבור עבודות שביצעה בכמה פרויקטים. החברה נקלעה לחובות לספקים של 43 מיליון שקל ונאלצה לפנות לכונס נכסים. בעקבות הפסקת הפעילות רשמה שפיר הנדסה רווח חד פעמי של 55 מיליון שקל בגין ערבות שהעניקה לפעילות ברומניה ששוחררה עם הפסקתה. הרווח גדל ב-6 מיליון שקל נוספים כתוצאה מהסכם פשרה שהגיעה עם מזמין העבודות ברומניה. ממאזן החברה עולה כי לחברה מזומנים בהיקף של 167 מיליון שקל והון עצמי של 621 מיליון שקל. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x