שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חברה לישראל רשמה רווח חריג בגלל שינוי חשבונאי ברישום צים בדו"חות

מיזם הרכב קורוס כמעט הכפיל את ההפסד ברבעון ל-95 מיליון דולר, ומכר 1,900 כלי רכב בלבד. החברה לישראל רשמה ברבעון רווח נקי של 719 מיליון דולר

יניב רחימי וגיל קליאן 11:3125.11.14

חברה לישראל שבשליטת עידן עופר דיווחה הבוקר על רווח נקי של 719 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2014, לעומת הפסד של 84 מיליון דולר ברבעון המקביל. לכאורה, בשורות נפלאות לחברות האחזקות. אבל, הרווח החריג נבע בעיקר מכללי החשבונאות, ולא משינוי מהותי בעיסקי הקבוצה.

 

עם השלמת ההסדר החוב בצים ביום 16 ביולי 2014, החברה לישראל חדלה לשלוט בצים ולפיכך רשמה החברה ברבעון השלישי לשנת 2014, רווח בסך של כ- 796 מיליון דולר. זאת, כתוצאה מאיבוד השליטה בצים והצגת השקעתה בצים כחברה כלולה לפי שוויה ההוגן שנגזר מסכום ההשקעה של החברה בהון צים. מדובר בשינוי חשבונאי, ולא בשיפור פתאומי במצבה של חברת הספנות. כמו כן נרשם הפסד בסך 187 מיליון דולר כתוצאה מויתור של החברה על כלל חובותיה של צים.

מה דעתך על מניית חברה לישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גורם שלילי נוסף שהשפיע לרעה על תוצאות החברה לישראל הוא המשך הרעה בתוצאות הכספיות של מיזם הרכב קורוס. במהלך הרבעון השלישי מכרה קורוס 1,900 כלי רכב בלבד, הרבה מתחת לתחזיות של החברה. עם זאת, החברה לישראל ממשיכה להשקיע ביצרנית הרכב, משיקה דגמים חדשים ומנסה להגדיל מכירות.

 

עד ליום 30 בספטמבר 2014, החברה לישראל השקיעה בקורוס כ-596 מיליון דולר. קורוס סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2014 בהפסד של כ-232 מיליון דולר לעומת הפסד של כ-111 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. קורוס סיימה את הרבעון השלישי בהפסד נקי של כ-95 מיליון דולר לעומת הפסד של כ-48 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

רכב של קורוס רכב של קורוס

 

החברה לישראל צופה כי קורוס לא תגיע לרווחיות ב-2014-2016. "קורוס מעריכה כי תמשיך לצבור הפסדים תפעוליים והפסדים נקיים בכל רבעון עד אשר יחלו מכירות משמעותיות של רכבים לסוכנים, עד אשר יושגו היקפי מכירות גבוהים, כדרך פעילותן של חברות בראשית דרכן.לקורוס, עלויות משמעותיות, כולל עלויות מימון, בשל פיתוח הדגמים השונים והפיתוח של השלב השני במתקני הייצור, אם קורוס תרחיב את כושר הייצור של מתקניה", נכתב בדו"ח.

 

החברה לישראל נהנתה משיפור משמעותי בחברת תחנות הכוח איי.סי פאואר, שרשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 130 מיליון דולר, לעומת 15 מיליון דולר בלבד ברבעון המקביל. בזן וכילאף הן השפיעו לחיוב על הרווח הנקי של החברה לישראל, ואילו קורוס כמעט הכפילה את ההפסד בשורה התחתונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x