$
שווקי חו"ל

3D סיסטמס רוכשת את סימטרון הישראלית ב-97 מיליון דולר

לפי ההסכם ענקית מדפסות התלת ממד תרכוש את כל מניות סימטרון לפי מחיר של 8.97 דולרים למניה - פרמיה של 45% על מחיר השוק. 3D סיסטמס נסחרת לפי שווי שוק של 3.9 מיליארד דולר לאחר שאיבדה 62% מערכה מתחילת השנה

שי סלינס 16:2324.11.14

ענקית מדפסות התלת ממד, 3D סיסטמס (3D systems) רוכשת את סימטרוןהישראלית ב-97 מיליון דולר - כך הודיעו היום (ב') שתי החברות. לפי ההסכם 3D סיסטמס תרכוש את כל מניות סימטרון לפי מחיר של 8.97 דולרים למניה - פרמיה של 45% על מחיר השוק של סימטרון.

 

ב-3D סיסטמס טוענים כי רכישת סימטרון תסייע להם בכל מה שקשור לתעשיית התל מימד ותגדיל בצורה מיידית את תזרים המזומנים של החברה ואת הרווח למניה.

 

סימטרון מפתחת ומספקת פתרונות לתכנון וייצור של תבניות, מבלטים וכלים, שנועדו לפשט ולייעל את תהליך הייצור. החברה הוקמה ב-1982 ומוצריה נמכרים ב-40 מדינות.

 

אבי ריכנטל, נשיא ומנכ"ל 3D התייחס לעסקה ואמר כי "אנחנו מאמינים כי האסטרטגיה הטובה ביותר היא לשלב בין המוצרים שלנו לבין פיתוח מוצרים חדשים. אנו מאמינים כי העסקה הזו טובה לבעלי המניות שלנו".

 

"אנחנו שמחים לשלב את מוצרי תוכנת 3D CAD/CAM עם תהליך העיצוב והייצור הדיגיטלי המתרחב של 3D סיסטמס", הגיב דני הרן, מנכ"ל סימטרון. "תמיד התמקדנו על מציאת פתרונות מקיפים וזולים, שמפשטים מחזורי ייצור ומקצרים את זמני אספקת המוצר".

 

"מועצת המנהלים כולה גאה בסימטרון ובהצלחה ארוכת הטווח של ההנהלה בבניית חברה מוצלחת עם מוצרים מובילים, שיוצרים לקוחות שנשארים ושווי לבעלי המניות, אנחנו אסירי תודה על כך שלקחנו חלק בהובלת המסע הזה", הוסיף יוסי בן שלום, יו"ר הדירקטוריון של סימטרון.

 

העסקה עוד צריכה לזכות באישור הרגולטורים ואישור בעלי המניות של סימטרון. הדירקטוריונים של שתי החברות כבר אישרו פה אחד את העסקה המוצעת. החברות מעריכות כי העסקה תושלם ברבעון הראשון של 2015.

 

 

מדפסת תלת ממד (ארכיון) מדפסת תלת ממד (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

במהלך 2012 ו-2013, ביצעה 3D סיסטמס עשרות רכישות וביססה את עצמה כחברה מובילה בתחום. המניה שלה זינקה בשנים אלו ב-850% ובשיאה, בתחילת 2014, נסחרה לפי שווי שוק של 10.5 מיליארד דולר. מאז, עם זאת, החברה הראתה כי היא אינה יכולה לשמר את קצב הצמיחה שלה. המניה ירדה ב-62% מתחילת השנה, ושווי השוק של החברה עומד על 3.9 מיליארד דולר.

 

ביולי האחרון הודיעה מד 3D סיסטמס על רכישת חברת התוכנה הרפואית הישראלית סימביוניקס (Simbionix) תמורת 120 מיליון דולר. החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת למנתחים לבצע סימולציות של ניתוחים מסובכים. הטכנולוגיה כוללת תוכנות אימונים ומגוון מערכות המאפשרות שידור של נתוני "דמה" על ציוד רפואי כדי לחקות את כל התנאים שניתוח ידרוש, כולל השימוש באותם כלים. היא גם שחררה כלי פיתוח המאפשר לחברות ציוד רפואי ליצור מודולים שיאמנו את הרופאים להשתמש בו.

 

בנק ההשקעות נידהם ליווה את 3D ואילו פרומתאוס את סימטרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x