$
שווקי חו"ל

אלוני חץ מגדילה ההשקעה בארה"ב: "וושינגטון יותר בטוחה מניו יורק"

החברה הודיעה על הרחבת ההשקעה בבירת ארה"ב באמצעות קרן הריט Carr שבשליטתה. בשיחה עם "כלכליסט" אמר נתן חץ: "אנו מאמינים שמחכים לנו כמה שנים חיוביות בוושינגטון"

אורן פרוינד 14:5224.11.14

בשעה שהמוני הישראלים נוהרים לשוק הנדל"ן בניו יורק, יש מי שדווקא בוחר להתמקד בשווקים סולידיים יותר. נתן חץ, בעל השליטה (19%) ומנהלה של חברת הנדל"ן הישראלית אלוני חץ, הודיע הבוקר על הרחבת הפעילות של אלוני חץ במדינת וושינגטון תחת קרן הריט כאר (Carr) בה היא מחזיקה בכ-88% בשותפות עם הבנק האמריקאי JPM (בחלקים שווים).

 

לצורך הרחבת הפעילות, שתתבצע על ידי רכישה של נכסים חדשים והשבחה של נכסים קיימים, החליטה אלוני חץ לבצע לכאר הנפקת הון פרטית בדרך של זכויות בסך של 130 מיליון דולר במהלך חודש ינואר 2015. אלוני חץ ושותפה JPM הודיעו כי הם מתכוונים להשקיע בגיוס לפי חלקם היחסי, מה שאומר שאלוני חץ תזרים 57 מיליון דולר לתוך הפעילות שלה בארה"ב.

 

"אנחנו מאמינים מאוד בשוק הנדל"ן בוושינגטון" אומר נתן חץ בשיחה עם "כלכליסט". "אנחנו לא רוצים להגדיל מינוף של למעלה מ-55% ולכן אנו עושים הנפקת זכויות. זה יאפשר לחברה להגדיל את ההון שלה למיליארד דולר ולהכפיל את היקף הנכסים שלה (כרגע עם היקף נכסים של 1.3 מיליארד דולר) ולקדם עסקאות".

 

נכון להיום כאר מחזיקה ב-22 בנייני משרדים בוושינגטון עם שיעור תפוסה של 83%. בין הנכסים הבולטים של החברה ניתן למצוא את בניין הוושינגטון פוסט אותו היא רכשה בנובמבר 2013 בסכום של 159 מיליון דולר. "אנחנו רוצים סכום של 350 מיליון דולר בבניין הוושינגטון פוסט ולהקים שם פרויקט של בניין מודרני" אומר חץ. "בנוסף, אנו רוצים להמשיך לקנות נכסים בסביבת וושינגטון ברמת תשואה של 6%".

 

חץ סיפר כי אין בכוונתו לצאת משוק הנדל"ן בוושינגטון אל עבר שווקים נוספים. "אנחנו לא מתכוונים לצאת מוושינגטון הבירה. אנחנו מתמחים באזור הזה. ניו יורק היא עיר מאוד תנודתית כאשר בתקופות טובות היא רצה לשמיים ובתקופות רעות היא נופלת. וושינגטון היא הרבה יותר סולידית ואנו מאמינים שמחכים לנו כמה שנים חיוביות בעיר הזו, אמנם לא בקפיצות חדות אבל בדרך יציבה" הסביר חץ.  

 

בניין וושינגטון פוסט. נרכש על ידי קרן הריט Carr בניין וושינגטון פוסט. נרכש על ידי קרן הריט Carr צילום: בלומברג

 

נתן חץ מחפש מדינה חדשה להשקעה

אלוני חץ, שדיווחה הבוקר על גידול של 5.1% מדמי שכירות וניהול נדל"ן להשקעה ל--134 מיליון שקל, פועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל. הקבוצה פועלת בחמישה שווקים עיקריים: ישראל, ארה"ב, שוויץ, קנדה ובריטניה ובימים אלו היא מחפשת אחר שוק נוסף.

 

מה דעתך על מניית אלוני חץ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"אנחנו עדיין מחפשים שוק אטרקטיבי נוסף" אומר חץ. נדע סופית לאן נלך איפה שהוא ברבעון הראשון של 2015. אנו מסתכלים על שניים או שלושה שווקים באירופה המערבית ושניים או שלושה שווקים בארה"ב, לא בניו יורק.

 

הכנסות הקבוצה ברבעון השלישי הסתכמו ב- 328 מיליון שקל, גידול חריג של 48% שנבע מרישום הכנסות חד פעמיות מהקמה של מתקני חשמל של חברת הבת אנרג'יקס. הרווח הנקי ברבעון השלישי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם ב- 31 מיליון שקל, לעומת 2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה – FFO המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון הסתכם בכ-69 מיליון שקל לעומת כ- 57 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x