שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

נעילה שלילית בניו יורק לאחר פרסום פרוטוקול הפד; טוויטר איבדה 2.2%

בכירי הפד הביעו דאגה כי האינפלציה בארה"ב תישאר נמוכה למרות מאמצי הבנק המרכזי להניע את הכלכלה; S&P 500 נחלש ב-0.2%, נאסד"ק איבד 0.6% כשמניות חברות הטכנולוגיה הגדולות איבדו גובה - אפל נחלשה ב-0.7%, מיקרוסופט השילה מערכה 1.1%; היתרי הבניה למגורים טיפסו באוקטובר לשיא של שש שנים

כלכליסט 23:0419.11.14

דאו ג'ונס  נאסד"ק S&P 500

 

   צילום: בלומברג

 

23:02 - נעילה שלילית במסחר בבורסות ניו יורק בהובלת מניות הטכנולוגיה שאיבדו היום גובה. ברקע למסחר, פרוטוקול הפד שפורסם מוקדם יותר הערב. מדד דאו ג'ונס ננעל בירידה קלה סביב רמות הפתיחה, מדד נאסד"ק איבד 0.6% ומדד S&P 500 נחלש ב-0.2%.

 

22:30 - הנפט ננעל הערב מתחת למחיר של 75 דולר לחבית - מחירו נקבע על 74.58 דולר בבורסות הסחורות של ניו יורק, ירידה של 0.1%.

 

21:20 - בכירי הפד מודאגים כי האינפלציה בארה"ב תישאר נמוכה "לעוד זמן מה", למרות מאמצי הבנק המרכזי להניע את הכלכלה בהשקעה של טריליוני דולרים, כך לפי פרוטוקול פגישת ועדת השוק הפתוח של הפד באוקטובר, שפורסם היום.

 

חברי הוועדה דנו גם בשאלה כיצד הם יעלו את שיעורי הריבית כאשר המדיניות המוניטרית תחזור למצב נורמאלי והביעו חשש מתנודתיות בשווקים שעלולה להיווצר עקב כך.

 

"המשתתפים צופים כי האינפלציה תישאר נמוכה במהלך התקופה הקרובה בעקבות הירידה במחירי האנרגיה וגורמים נוספים, אך תנוע לעבר היעד של 2% במהלך השנים הקרובות, אם כי מספר חברים הביעו חשש שהאינפלציה תמשיך להישאר נמוכה מהיעד למשך זמן מה", נכתב בפרוטוקול.

 

חברי הוועדה התלבטו בשאלת העלאת הריבית, מה שמצביע על כך שהבנק המרכזי עדיין מאמין כי הוא בדרך להעלאת ריבית למרות האינפלציה הנמוכה ותחזית הצמיחה העולמית החלשה.

 

19:30 - מניות החברות הטכנולוגיה מובילות את הירידות, אשר מושכות את המדדים S&P 500 ודאו ג'ונס מתחת לשיאים שרשמו אתמול במסחר. אפל מאבדת 0.7%, גוגל ומיקרוסופט משילות 1%.

 

18:50 - מניות טארגט מזנקות לאחר שרשת החנויות דיווחה על רווח של 352 מיליון דולר, או 55 סנט למניה ברבעון השלישי - מעל ציפיות האנליסטים ל-47 סנט למניה. באוגוסט החברה צפתה שהרווח ברבעון השלישי יסתכם ב-40 סנט עד 50 סנט למניה. מניות החברות הטכנולוגיות יורדות: אפל מאבדת 1.2% ויאהו משילה 1.1%.

 

18:10 - הדולר נסחר בשיא של 7 שנים מול הין. המטבע היפני נסחר גם בשפל של שש שנים מול היורו לאחר שראש ממשלת יפן שינזו אבה דחה העלאת מס מכירות, צעד אשר התקבל בברכה בשווקי המניות אך לחץ על המטבע.

 

17:50 - היתרי הבניה טיפסו באוקטובר לשיא של שש שנים. בחודש הקודם גדל מספר היתרי הבניה שניתנו לבתי מגורים ב-4.8% ל-1.08 מיליון (קצב שנתי). הצפי היה למתן היתרים בקצב שנתי של 1.04 מיליון. התחלות הבנייה ירדו בשיעור של 2.8% באוקטובר לקצב שנתי של 1.01 מיליון בהשוואה לנתון המעודכן של 1.04 מיליון בספטמבר, כך לפי מחלקת המסחר האמריקאית. הצפי היה לקצב התחלות שנתי של 1.03 מיליון.

 

16:40 - ירידות קלות בניו יורק: נאסד"ק מאבד 0.4%, S&P 500 יורד ב-0.2% ודאו ג'ונס ב-0.1%.

 

14:40 - מניית טסלהמאבדת 2.5% בטרום מסחר לאחר שאנליסטים של מורגן סטנלי הורידו את תחזית הרווח למנייה לשנת 2015 מ-4.39 דולר ל-2.45 דולר.

 

14:00 - לקראת פרסום פרוטוקול הפד (ראו עדכון מוקדם): "השאלה הבסיסית היא האם חברי הפד יתבטאו בעד החלטה על העלאת ריבית במקרה של התאוששות כלכלית, או שעמדתם היא שרק סימני אינפלציה מצדיקים צעד כזה". כך אומר היום קיט ג'אקס (Kit Juckes), אסטרטג מאקרו ב-Société Générale. ג'אקס מאמין כי אם המומנטום של צמיחה בת 3% נכנס וממשיך לתוך 2015, הפד כן יבחר להעלות את הריבית, ללא קשר לרמת האינפלציה. ג'אקס מבהיר כי הדעות בשוק חלוקות בשאלה זו.

 

13:55 - תמונת מצב אג"ח ארה"ב: התשואה על האיגרת של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עומדת לפני המסחר על 2.34%.

13:50 - קמעונאית המוצרים והשירותים לבעלי חיים פטסמארט (PetSmart - PETM) פרסמה אתמול לאחר המסחר את הדוחות: החברה סיימה את הרבעון השלישי עם רווח של 92.2 מיליון דולר, או 92 סנט למניה, מול 92.2 מיליון דולר או 88 סנט למניה ברבעון המקביל. המכירות הסתכמו ב-1.74 מיליארד דולר, מול 1.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח המתואם עמד על 1.02 דולר למניה - מעל צפי האנליסטים שעמד על 94 סנט למניה.

 

13:45 - אלה נתוני המאקרו המשמעותיים הצפויים היום:

היתרי בנייה: מספר היתרי בנייה לבתי מגורים שניתו בחודש אוקטובר (בקצב שנתי): הצפי עומד על מתן היתרים בקצב שנתי של 1.04 מיליון - מול 1.02 מיליון היתרים שניתנו בחודש ספטמבר.

התחלות בנייה: מספר התחלות בנייה למגורים בחודש אוקטובר (בקצב שנתי): הצפי עומד על קצב התחלות שנתי של 1.03 מיליון - מול 1.02 מיליון התחלות בחודש ספטמבר.

מה דעתך על מניית HOME DEPOT:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

13:40 - ענקית המחשבים IBM (ובשמה המלא ) וחברת התעופה הגרמנית לופטהנזה חתמו על חוזה בהיקף מיליארד יורו לשבע שנים, לאספקת שירותי מיקור חוץ של תשתיות טכנולוגיות מידע לחברת התעופה ולחברות הבנות שלה. כך על פי הודעת IBM מהיום. על פי ההסכם, IBM תבצע תהליך אופטימיזציה של תהליכי ה-IT של בלופטהנזה, צעד שבחברה מצפים שיניב חסכון שנתי של כ-70 מיליון יורו. אתמול השיקה IBM (ובשמה המלא והפחות מוכר - International Business Machines) שירות מייל מבוסס רשת משלה, במהלך נדיר מצד ענקית המחשבים של פנייה למשתמש קצה. בכך נכנסת IBM לחזית ישירה מול גוגל ויתר הכוחות החזקים בתחום המייל מבוסס הרשת. IBM מציעה שירות מייל מבוסס ענן לשימוש חופשי של לקוחות פרטיים ובתי עסק קטנים, ומתכננת השקה עתידית של גרסה מסחרית.

 

13:35 - טוויטר (Twitter - TWTR) הכריזה על שילוב כלי חיפוש חדש בשירותיה, שיאפשר לכם למצוא כל ציוץ פומבי שפורסם בה מ-2006. מאז הוקמה, שמרה הרשת החברתית כל ציוץ שפורסם בה כברירת מחדל ועם הזמן בנתה מאגר מידע גדול.

13:30 - החלטה מעניינת ו"מסתורית" במידה של הנהלת הבורסה של ניו יורק (NYSE): בוטלו כל העסקאות שנעשו במניית הום דיפו (Home Depot - HD) בין 15:55 ל-15:56 (שעון מזרח ארה"ב) ובשערים שמתחת ל-93.33 דולר. מניית הום דיפו רשמה אתמול ירידה פתאומית חדה ל-86.52 דולר אך חזרה מהר לרמת המסחר שהיתה במניה קודם לכן (וננעלה בירידה של 2.1% בשער של 95.98 דולר למניה). ב-NYSE לא סיפקו הסבר לירידה הפתאומית במניה.המסחר בהום דיפו, הנמנית על רשימת העילית של מניות דאו ג'ונס, התנהל אתמול על רקע תוצאות הרבעון השלישי של החברה שפורסמו לפני המסחר.

 

13:25 - במוקד היום: פרסום פרוטוקול ישיבת הפד האחרונה, שנערכה בסוף חודש אוקטובר (וליתר דיוק - ועידת השוק החופשי האחרונה של הפד). בישיבה זו הוחלט על סיום תוכנית ההרחבה הכמותית ובסופה נרמז על אפשרות להעלאה מוקדמת מהתחזיות של הריבית, במקרה של התאוששות בקצב מהיר יותר בכלכלת ארה"ב.

 

לדברי שלמה קופר, אנליסט ראשי במגמות, "בפעם האחרונה שהפדרל ריזרב שיחרר את הפרוטוקולים מישיבתו (ב-8 באוקטובר האחרון), רשם שוק המניות את הראלי החזק ביותר בכל השנה. מדד ה-S&P 500 זינק אז ב-1.8% על רקע האמונה כי הפד ישמור על רמות הריבית הנמוכות לפרק זמן ארוך מכפי שהמשקיעים קיוו. כעת הסוחרים דרוכים לקראת פרסום הפרוטוקולים היום מישיבתו האחרונה בחודש אוקטובר. אישור נוסף מהפד, והשוק יוכל לקבוע היום שיא היסטורי חדש. ה-45 מתחילת השנה.

  

13:20 - לאחר שדאו ג'ונס ו-S&P 500 ננעלו אתמול בשבירת שיאים נוספת (מתחילת השנה: שיא 26 לדאו ג'ונס, 43 ל-S&P 500),  המסחר בבורסות בניו יורק צפוי להיפתח היום ביציבות: החוזים על המדדים נסחרים סמוך לרמת הבסיס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x