$
בורסת ת"א

הרווח הנקי של אפי פיתוח נחתך ב־41% לעומת הרבעון המקביל

חברת הנדל"ן שבשליטת לב לבייב רשמה רווח נקי של 23 מיליון דולר ברבעון לעומת 40 מיליון דולר ברבעון המקביל. קניון אפימול שמהווה נקודת אור רשם רווח של 25 מיליון דולר

אורן פרוינד 19:3918.11.14

המתיחות ששוררת בין רוסיה לאוקראינה והמצב הפוליטי הרעוע ברוסיה באו לידי ביטוי בירידה של 7% בהכנסות הרבעון השלישי של אפי פיתוח, זרוע הנדל"ן של אפריקה ישראל שפועלת ברוסיה, ל־35.2 מיליון דולר. עיקר הירידה בהכנסות מיוחסת לפגיעה בפעילות בתי המלון של החברה.

 

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ירד ב־41% ברבעון השלישי ל־23.4 מיליון דולר לעומת רווח נקי של 40 מיליון דולר ברבעון המקביל. הירידה ברווח הנקי מיוחסת לרווח חד־פעמי שרשמה אפי פיתוח ברבעון השלךישי של, בעקבות שערוך פרויקט דירות למגורים שתרם 65 מיליון דולר לרווח. שוויו של פרויקט זה בספרים עומד כיום על 70 מיליון דולר. המשקיעים קיבלו את הדו"חות באדישות ושער המניה של אפריקה ישראל נותר יציב, אחרי שרשם ירידה של 2.6% שלשום.

 

אבל לאפי פיתוח יש גם קרן אור בפעילות ברוסיה, כאשר המצב הפוליטי לא מצליח להשפיע על תנועת הקונים בקניון אפימול שהציג NOI (הנכסות נקיות משכירות) של 25.2 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2014 לעומת NOI של 22.1 מיליון דולר ברבעון השני ושל 17 מיליון דולר בתקופה המקבילה. שיעור התפוסה בקניון נותר יציב ברמה של 82% אולם שיעור המבקרים בו גדל ב־8% לעומת הרבעון המקביל. אפי פיתוח שבשליטת לב לבייב מחזיקה נדל"ן ברוסיה בשווי של 2.5 מיליארד דולר, רובו בלב מוסקבה כאשר שוויו של קניון אפימול בספרים עומד על 1.16 מיליארד דולר.

 

אפריקה ישראל, החברה־האם (65%) של אפי פיתוח, בונה על דיבידנד של 250 מיליון דולר מאפי פתוח לצורך שירות החוב שלה. בשנה הקרובה נדרשת אפריקה ישראל לעמוד בתשלומי קרן וריבית של חצי מיליארד שקל לבנקים ולמחזיקי האג"ח.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אריאל שרוסטר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x