$
שווקי חו"ל

"הקופקסון עדיין ימכור ב-2 מיליארד דולר ב-2020"

כך מעריכים כלכלני מגדל שוקי הון בסקירה שהגיעה ל"כלכליסט". על פי התחזית, טבע תפיק מהתרופה את הסכום המרשים גם לאחר פקיעת הפטנט

ניר צליק 09:2917.11.14

הקופקסון, תרופת הדגל של טבעלטרשת נפוצה, עלה לכותרות בחודשים האחרונים על רקע התקרבות תאריך תפוגת הפטנט במאי הקרוב, שלאחריו יתאפשר למתחרותיה של טבע לפתח גרסה גנרית. סטיבן טפר, אנליסט תחום הפארמה במגדל שוקי הון, מעריך כי עד סוף העשור, גם לאחר פקיעת הפטנט, הקופקסון תמשיך להניב מכירות של 2 מיליארד דולר בשנה.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

טפר החל את הסיקור של מניית טבע עם המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 73 דולר, פרמיה של 28% על מחיר המניה ביום שישי, 57.07 דולר.

בסקירה כתב טפר: "בשלב זה הגנריקה לקופקסון ממשיכה להתעכב מול המערכה העיקשת של החברה, הפועלת בהצלחה בכל החזיתות: הרגולטורית, המשפטית, המסחרית והשיווקית. כל עכבה לטובה, ובתוך תשעה חודשים העבירה החברה 57% ממטופלי הקופקסון בארה"ב לגרסה המשופרת של 40 מ"ג ועוד היד נטויה, כאשר ל־94% מהמבוטחים יש כבר כיסוי גם ל־40 מ"ג". טבע השיקה גרסה של הקופקסון הניתנת שלוש פעמים בשבוע שעליה יש לה הגנה פטנטית עד 2030, כך שככל שיותר מטופלים מועברים לגרסה זו, כך מצבה משתפר".

 

המערכה האגרסיבית שטבע מנהלת מול החברות הגנריות בכל החזיתות מתחילה לשאת פרי, לדברי טפר, והניסיון הרב של טבע בתקיפת פטנטים של אחרים ובהשקת גרסאות גנריות עומד לצדה גם כשהיא בצד המגן.

 

עוד נכתב כי טבע ממשיכה להציף את ה־FDA במחקרים שמטילים ספק באפשרות שהחברות הגנריות הצליחו לייצר קופקסון גנרית באיכות קלינית הזהה לתרופת המקור, ועל כן טרם החליט הארגון בנוגע לנחיצותם של ניסויים קליניים בגרסאות גנריות לקופקסון.

 

לטבע צבר של 34 מוצרים ייחודיים להשקה עד סוף העשור, וההערכה היא כי מכירותיו יגיעו ל־4.5 מיליארד דולר בשנת 2020.

 

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע ארז ויגודמן מנכ"ל טבע צילום: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x