$
שווקי חו"ל

לראשונה: שווי השוק של אפל עקף את זה של שוק ההון הרוסי

נכון לסוף השבוע האחרון, שווי השוק של חברת הטכנולוגיה, עומד על 652 מיליארד דולר, לעומת השווי המצרפי של המניות בבורסה במוסקבה - 531 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 18:0716.11.14

לראשונה בהיסטוריה, שווי השוק של אפלגבוה יותר מהשווי של שוק המניות הרוסי כולו. שווי השוק של אפל, החברה הגדולה בעולם בעולם, עלה השנה ב-147 מיליארד דולר נוספים, ועומד נכון לסוף השבוע האחרון על 652 מיליארד דולר. לעומת זאת, באותה התקופה נפלו המניות הרוסיות ב-234 מיליארד דולר לשווי כולל של 531 מיליארד דולר.  

אפל בהובלתו של המנכ"ל טים קוק, הולכת ומתחזקת בחודשים האחרונים, זאת בעקבות השקת המהדורות האחרונות של האייפון בספטמבר, אייפון 6 ואייפון 6 פלוס. קוק הצהיר בחודש שעבר כי הביקוש למכשירי הסמרטפון הוא גבוה במיוחד. הוא חשף עוד כי ברבעון הרביעי הפיסקלי ההכנסות טיפסו ב-12% ל-42.1 מיליארד דולר, בעוד שהרווח זינק ב-13% ל-8.47 מיליארד דולר.

 

טים קוק, מנכ"ל אפל טים קוק, מנכ"ל אפל

במקביל, רוסיה מתקשה להתמודד עם הפיחות במטבע הרובל על רקע הסנקציות שהטילו מדינות המערב בשל המעורבות של רוסיה במשבר באוקראינה. הבנק המרכזי במדינה אף הוריד את תחזית הצמיחה לשנה הבאה, כך שההערכה כעת היא לקיפאון בכלכלה, והזהיר שהתנאים מזכירים מיתון ועלולים להימשך עד סוף העשור. כמו כן, בבנק המרכזי מעריכים כי משיכות הכספים החוצה מהמדינה יעמדו על 128 מיליארד דולר השנה.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"אפל עובדת עם בעלי המניות כדי למקסם את ההחזרים, ובסיס הפעילות שלה הוא במדינה שבה הנכסים מוגנים בחוק", אמר לבלומברג ואדים ביט–אברגין, מנהל תיקי השקעות בחברת ניהול הנכסים קאפיטל במוסקבה. "ברוסיה, ההגנה החוקית על נכסים אינה טובה כל כך, במרבית החברות הממשלתיות הניהול התאגידי חלש, המשאבים מרוכזים בידי הממשלה ועלויות ההלוואה מזנקות. בנוסף לכל זה, כשנקלעים לעימותים עם השכנות, קשה ביותר לשכנע משקיעים מרחבי העולם להשקיע במדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x