$
בורסת ת"א

קבוצת אלעזרא גייסה 64 מיליון שקל מהמוסדיים באג"ח עם בטחונות

ההנפקה זכתה לביקושי יתר של 157 מיליון שקל, מתוכם קיבלה החברה התחייבויות ל-64 מיליון שקל בלבד. אורן אלעזרא: "ההנפקה נועדה לצרכי אפרידר, ונעשה באמצעות אלעזרא כדי להימנע ממצב של אי עמידה בחוק הריכוזיות"

יניב רחימי 13:1616.11.14

במכרז למשקיעים מסווגים שהתקיים בשבוע שעבר נהנתה קבוצת אלעזרא שבשליטת אלי אלעזרא מביקוש ל-157 מיליון שקל, מתוכם קיבלה החברה התחייבויות מוקדמות לרכישת 64 מיליון שקל בלבד.

 

בהמשך השבוע תנסה אלעזרא להשלים את הגיוס ולהגיע בשלב המכרז הציבורי ל-80 מיליון שקל.

 

הודות לביקושי היתר בהנפקת אגרות החוב, נסגרה הריבית השקלית במכרז על 5.35%, לעומת ריבית מקסימום שהוצעה למשקיעים של 6.2%. הודות לעמלת התחייבות מוקדמת של 0.5%, המשקיעים המסווגים שהשתתפו בהנפקה יהנו מתשואה אפקטיבית שקלית 5.5%.

 

אגרות החוב של אלעזרא אינן מדורגות, אך מובטחות בשעבוד על עודפים מארבעה פרויקטים של החברה הבת הפרטית העוסקת בתחום הנדל"ן למגורים, אפרידר, ובשעבוד על קרקעות שבבעלות אפרידר.

 

היחס בין ההלוואה לשווי הבטוחות (LTV) נקבע על 75%, כשעודפים מהפרויקטים מוערכים בכ-60 מיליון שקל והמקרקעין של אפרידר ב-47 מיליון שקל.

 

נוסף לביטחונות התחייבה אלעזרא כי כל עוד לא נפרעו אגרות החוב, היא לא תהיה רשאית לחלק דיבידנדים, וכן שההון העצמי של החברה לא יפחת מ-50 מיליון שקל.

 

נכון להיום לאלעזרא סדרת אג"ח אחת (סדרה ב') הנסחרת בבורסה בתשואה של 4.8% (צמוד מדד), אחרי שזאת זינקה מתחילת השנה ב-9%. החוב של אלעזרא למחזיקי האג"ח בגין סדרה ב', שתפרע באופן סופי במאי 2021 מסתכם ב-209 מיליון שקל.

 

מנכ"ל אלעזרא החזקות, אורן אלעזרא אמר בשיחה עם "כלכליסט": "הגענו למסקנה ברמת הקבוצה שיש צורך להקים ציר מימוני נוסף לחברת הנדל"ן, אפרידר, שרוב הגיוס ישמש לצרכים שלה. לאור ההכרות של השוק עם חברת אלעזרא ובגלל חוק הריכוזיות שקובע שגם חברה שמגייסת אג"ח נחשבת לשכבה, החלטנו לגייס באמצעות אלעזרא החזקות, כדי להימנע ממצב של אי עמידה בחוק הריכוזיות".

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x