$
שווקי חו"ל

תוצאות טאואר: קפיצה ברבעון השלישי - רגיעה ברבעון הרביעי

חברת השבבים סיימה את הרבעון השלישי עם זינוק של 70% בהכנסות ושל 153% ברווח הנקי. הרווח למנייה עמד על 58 סנט, מול ציפיות בשוק ל-33 סנט בלבד. תנודות מט"ח צפויות לפגוע בהכנסות הרבעון הרביעי

ניר צליק 11:2413.11.14

חברת טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק שבשליטת החברה לישראל, הכתה את תחזית הרווח ברבעון השלישי ועמדה בתחזית השוק מבחינת ההכנסות. עם זאת, לרבעון הרביעי סיפקה החברה תחזית שהיתה נמוכה מציפיות השוק, על רקע תנודות בשערי המטבע והחלשות הין מול הדולר - אירועים שצפויים לפגוע בשורה העליונה של החברה ברבעון הנוכחי.

 

את הרבעון השלישי סיכמה טאואר עם מכירות של 226 מיליון דולר, עלייה של 70% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ובדומה לציפיות השוק שעמדו על 226.3 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם ברבעון השלישי של 2014 הסתכם ב-31 מיליון דולר, שיפור של 153% בהשוואה ל-12 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח המתואם למניה הסתכם ב-58 סנט לעומת 28 סנט ברבעון המקביל, כאשר השוק צפה רווח מתואם של 33 סנט בלבד.

 

לרבעון הרביעי צופה החברה הכנסות בטווח של 5% מ-235 מיליון דולר, קרי, 223-247 מיליון דולר בשורה העליונה. השוק צפה הכנסות של 243 מיליון דולר, אולם תחזיות השוק ניתנו לפני רבעון ומאז נחלש הין מול הדולר משמעותית, כך שלמעשה ללא שינויי המטבע היתה טאואר מספקת תחזית שעומדת בציפיות השוק.

 

יתרת המזומנים והפיקדונות של החברה בסוף הרבעון השלישי היתה 195 מיליון דולר, בהשוואה ל-192 מיליון דולר בסוף הרבעון הקודם. במהלך הרבעון השלישי הגדילה החברה את יתרת המזומנים כתוצאה מתזרים חיובי מפעילות שוטפת בסך 52 מיליון דולר, לפני תשלומי ריבית של 5 מיליון דולר, השקעות ברכוש קבוע של 37 מיליון דולר, פירעון הלוואות בסך 10 מיליון דולר ותקבולים ממימוש אופציות בסך 3 מיליון דולר. בנוסף, התקבולים ממכירת רכוש קבוע של המפעל בנישיוואקי בקיזוז התשלומים לעובדים במסגרת סגירת המפעל הסתכמו ב-200 אלף דולר.

 

ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר

 

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עם פרסום התוצאות אמר מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר ל"כלכליסט" כי "הצמיחה מייצגת את כלל העסקים שלנו. אנחנו עובדים עם הלקוחות הנכונים בשווקים הנכונים וזה הישג גדול מאוד. על פי התחזית שלנו הרבעון הרביעי צפוי להיות הגבוה ביותר אי פעם, ואנחנו עושים את זה ללא הכנסות מהמפעל בנישיווקי. אני חושב שזה מדהים וזו צמיחה אורגנית אמיתית, בלי קשר למפעל מפנסוניק. זה שהצלחנו להחליף את המפעל בנישיווקי בצמיחה אורגנית לגמרי ובשולי רווח גבוהים משמעותית זה הישג לא מבוטל".

 

עוד אמר אלוונגר כי "עדיין לא שמענו שום עדכונים מהממשל בנוגע למפעל בהודו". טאואר זכתה במכרז יחד עם ג'ייפי ההודית וקבוצת חברות נוספות להקמת מפעל שבבים במדינה, כאשר מפעל זה צפוי לספק לה רווחיות גבוהה במיוחד. עם זאת, עדיין לא נקבע מועד להקמתו כאשר החברה ממתינה לעדכונים מהממשל ההודי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x